У селі Рівне, що на Миколаївщині, відкрили поліцейську станцію для обслуговування 13 населених пунктів

У селі Рівне Чорноморської громади, що на Миколаївщині, 20 вересня 2024 року запрацювала поліцейська станція. Вона обслуговуватиме 13 населених пунктів, а роботу тут координуватиме поліцейський офіцер громади Владислав Половинихін. До цього Владислав служив у штурмовій поліцейській бригаді "Лють".

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із Владиславом Половинихіним та представниками громади щодо нової поліцейської станції.

Під час відкриття станції, Владиславу вручили ключі від службового автомобіля, який придбали за гроші Національної поліції. Приміщення для роботи офіцера облаштували силами місцевої громади. Тут є кабінет, кімната для відпочинку та санвузол.

"Так як кабінетів дуже багато, це для нас незвично, але хотілось би зробити ще "зелену кімнатуСпеціально облаштоване приміщення, призначене для опитування дітей та підлітків, які постраждали внаслідок злочину або стали свідками насильства.". А також можливо кімнати для проведення слідчих дій окремо", — каже чоловік.

Поліцейському офіцеру громади Владиславу Половинихіну передають ключі від автівки. Миколаївщина, село Рівне, 20 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Половинихін служить у поліції з 2016 року. Спочатку працював дільничним, оперативником, а також у відділі ювенальної превенції. У 2021 році перейшов до підрозділу патрульної поліції спецпризначення "Миколаїв".

"Поїхав до першої своєї ротації в січні 22-го року і застав повномасштабну війну саме там".

Після служби в батальйоні "Тавр" та бригаді "Лють", він повернувся до поліції як офіцер громади. Владислав вважає, що офіцер громади має бути передусім другом для жителів громади.

Поліцейська станція. Миколаївщина, село Рівне, 20 вересня 2024 року Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Кімната відпочинку. Миколаївщина, село Рівне, 20 вересня 2024 року Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Робочий кабінет. Миколаївщина, село Рівне, 20 вересня 2024 року Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

За даними перепису, у громаді проживає 4900 людей, а також приблизно 2900 внутрішньо переміщених осіб, серед них — переселенці з Очакова.

Голова Чорноморської громади Андрій Дмитренко зазначив, що хоч тяжкі злочини тут трапляються рідко, роботи для поліцейського вистачає.

"ДТП, і трапляються, скажімо так: неповнолітні їздять на транспортних засобах. Домашнє насильство — сьогодні дуже багато. Ну, крадіжки зараз не так виражені", — зазначив Дмитренко.

Голова Чорноморської громади Андрій Дмитренко. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Владислав також наголосив, що підпорядкована йому територія становить близько 151 квадратного кілометра.

"Громада в мене не настільки компактна, дуже розтягнута. Це автомобільні дороги і не кожне село знаходиться дуже близько".

Начальник сектору взаємодії з громадами Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Олександр Козловець повідомив, що на території регіону вже функціонує 31 поліцейська станція.

"В територіальних громадах сьогодні вже працюють 40 поліцейських, які обслуговують 28 територіальних громад", — наголосив Козловець.

Начальник сектору взаємодії з громадами ГУ НП в Миколаївській області Олександр Козловець. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Станом на вересень 2024 року триває конкурсний відбір поліцейських офіцерів, які після навчання у грудні почнуть виконувати свої обов'язки.

Читати ще

Читати ще Екскурсії, тренінг з домедичної допомоги та психологічна підтримка: куди піти в Миколаєві на вихідних