У Снігурівській громаді Миколаївщини планують перейменувати 42 вулиці: до обговорень запрошують жителів

Вуличні таблички. Ілюстративне фото: GETTY IMAGES

У Снігурівській громаді, що на Миколаївщині, планують перейменувати 42 вулиці відповідно до закону про деколонізацію топонімів. Жителів запрошують взяти участь у громадських обговореннях.

Про це 23 листопада 2023 року повідомив начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

Згідно з вимогами Закону України про деколонізацію, зміни торкнуться назв, які містять символіку російської (радянської) імперської політики або потребують приведення до стандартів державної мови.

"Наше завдання — максимально врахувати думку мешканців громади та разом з усіма долучитись до процесу перейменування наших вулиць, допоки є час і нагода. В інакшому випадку, вже наступного року (2024 року — ред.) Миколаївська ОВА назавжди поставить крапку в цьому питанні, і наші можливості щодо внесення пропозицій будуть обмежені", — йдеться в повідомленні очільника Снігурівської МВА.

Обговорення реалізують у два етапи:

• Збір пропозицій для загального переліку назв. Триватиме 15 днів — з 22 листопада до шостого грудня 2023 року включно;
  • Голосування за присвоєння нових назв вулиць, враховуючи подані пропозиції у першому етапі. Триватиме з 8 до 22 грудня 2023 року.

Відповідну форму для збору інформації опублікували на сайті Снігурівської міської ради.

Крім того, організатори приймають пропозиції у письмовій формі на електронну адресу[email protected] — із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адресою того, хто подає. Анонімні пропозиції не реєструватимуть.