У Верховному Суді порушили власну практику, а це свідчить про можливу корупцію — адвокат про рішення у справі Шепелева

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. Зарахувавши екснардепу Шепелеву у вирок екстрадиційний арешт у СІЗО рф без, власне, екстрадиції до України, та застосувавши до цього екстрадиційного ув’язнення так званий «Закон Савченко», зарахувавши день за два, судді Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі головуючого В’ячеслава Маринича та суддів Володимира Короля і Алли Макаровець порушили власну практику Верховного Суду, а це може свідчити про корупційну складову. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив юрист Денис Ципін.

Цитата

«Якщо у суддів є усталена практика, а в цьому випадку  (у справі Шепелева – ред.) вони застосовували не власну практику, то це означає лише одне – корупція, тобто те, що був якийсь корупційний вплив на суддів. Інакше б вони прийняли зовсім інше рішення», — вважає юрист.

Він пояснив, що Верховний Суд узагальнює правозастосовну практику, тобто «саме ВС має казати про те, що в цьому випадку треба зараховувати так чи інакше». За такої практики, зазначив юрист, «якщо людина сиділа за один злочин, а потім була засуджена зовсім за інший, а у тій справі, у якій особа була засуджена, не обирався запобіжний захід – в такому випадку не можна зараховувати цей час, який людина провела (у СІЗО – ред.) по іншому кримінальному провадженню».