Україна разом зі Світовим банком презентували план змін «Матриця реформ», спрямований, зокрема, на реформування управління публічними інвестиціями.
Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Реформи у воєнний час — це така ж нагальна потреба, як сильна армія, сучасна зброя, дієва економіка. Сьогодні разом зі Світовим банком презентували «Матрицю реформ». Це план змін, що містить усі затверджені рекомендації від партнерів. Лише на поточний рік це понад 300 умов та понад 500 індикаторів», — написав глава українського уряду.
Шмигаль зазначив, що серед ключових кроків — реформування управління публічними інвестиціями. За його словами, уже створена Стратегічна інвестиційна рада, сформований Єдиний портфель публічних інвестиційних проєктів, що містить 787 позицій загальною вартістю 2,6 трлн грн.
Ще один напрям — верховенство права та покращення бізнес-середовища.
"Готуємо різні кроки з підтримки інвесторів після закінчення війни. Продовжуємо діджиталізацію та дерегуляцію, програми підтримки малого й середнього бізнесу", — зауважив Шмигаль.
Читайте також: Зеленський обговорив із представницею Світового банку програми підтримки України
Третім напрямом «Матриці реформ» є енергетика. За словами Шмигаля, зараз концентруються на збільшенні альтернативних та відновлювальних джерел енергії, на децентралізації енергосистеми.
Прем'єр-міністр висловив вдячність Світовому банку за вагому підтримку, яка дозволяє Україні в умовах війни зберігати макрофінансову й макроекономічну стабільність, реалізовувати важливі проєкти й реформи.
"Ми постійно перебуваємо в циклі реформ, і не завжди є можливість оцінити, чи дійсно ця реформа принесла той результат, який планувався. Інструмент Матриці реформ дозволяє повністю відслідковувати, які реформи були започатковані, які реформи були зроблені, якого результату ми плануємо досягти", — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко під час дискусії "Матриця реформ: Зміцнення основ економічного зростання для вступу до ЄС" у Києві.
За його словами, завдяки цьому інструменту вдалося виявити, що завдання, які стоять перед Україною, часто є ширшими за ті реформи, які наразі впроваджуються, і потребують більш системного підходу.
Читайте також: Шмигаль: Не пізніше кінця 2025 року маємо бути готовими до вступу в ЄС
"Коли ми беремося за реформу, маємо довести її до кінця. Це не може бути постійний набір нових ідей, нових реформ. І це те, що, на жаль, не до кінця зрозуміло як у суспільстві, так і серед наших партнерів", — наголосив Марченко.
Як повідомляв Укрінформ, виконавча рада Всесвітньої продовольчої програми ООН ухвалила проміжний стратегічний план для України на 2025-2027 роки із бюджетом у 2,1 млрд доларів.
Фото: Телеграм / Денис Шмигаль