Україна в Радбезі ООН: Угода без життєздатних і ефективних гарантій безпеки — погана угода

Україна засвоїла суворий урок з Будапештського меморандуму про те, що угода без гарантій безпеки є поганою угодою, заявила в понеділок заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца на засіданні Ради Безпеки ООН.

Про це передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

Вона розповіла, що для України це екзистенційна війна. Сьогодні на українській території розгорнуто понад 600 тисяч російських військових – утроє більше, ніж у 2022 році.

Беца нагадала, що Україна відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі «в надії зробити світ безпечнішим».

«Ми отримали дуже суворий урок з Будапештського меморандуму: угода без життєздатних і ефективних гарантій безпеки – це погана угода», – наголосила вона.

За словами заступниці міністра, Росія продовжує нарощувати виробництво зброї, зокрема балістичні та крилаті ракети. Щомісяця РФ здатна виробляти 40-50 «Іскандерів», 30-50 «Калібрів» і близько 50 ракет Х-101.

Загалом Росія зазнала приголомшливих втрат: сотні тисяч солдатів, понад 10 тис. танків і 22 тис. артилерійських систем; 370 літаків і понад 12 тис. реактивних систем залпового вогню, зазначила Беца.

Вона додала, що Чорноморський флот втратив 28 кораблів, включно зі своїм флагманським.

Читайте також: Рада міністрів ЄС розглянула нову оборонну ініціативу для України — Каллас сказала, коли буде конкретика

Росія прагне підірвати глобальну солідарність з Україною. Її величезна пропагандистська машина поширює агресивну дезінформацію, намагаючись дискредитувати нашу країну й посіяти сумніви в здатності України зберегти свою незалежність, зазначила Беца.

«Нині Росія просуває абсолютно недієздатний принцип – «переговори про Україну без України» – і з цією метою оформлює свої шкідливі наративи у привабливу упаковку», – розповіла вона.

Заступниця міністра наголосила на необхідності активізації зусиль для встановлення всеосяжного, справедливого і тривалого миру, заснованого на принципах Статуту ООН. «В інтересах усього людства забезпечити такий мир вже цього року», – додала вона.

За її словами, особи, відповідальні за злочин агресії, не повинні залишатися безкарними. «Ми залишаємося прихильниками створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії», – сказала Беца.

Вона зауважила, що Росії потрібен не мир, а тимчасова пауза у воєнних діях. «Така пауза не принесе миру – а просто слугуватиме прелюдією до більш масштабної війни… – підкреслила заступниця міністра. – Агресора неможливо зупинити умиротворенням».

Вона наголосила, що Україна знає, як стримувати Росію, наші військові опанували мистецтво сучасної технологічної війни.

Читайте також: Трамп заявив про можливе завершення війни в Україні «за кілька тижнів»

«Однак, щоб продовжити цю боротьбу, нам потрібна подальша підтримка – зброя, протиповітряна оборона, технології, інвестиції, посилення санкцій проти Росії та переведення заморожених російських активів в Україну, політична й моральна підтримка», – пояснила Беца.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок Генасамблея ООН ухвалила дві резолюції (українську та американську з європейськими поправками), які закликають до відновлення територіальної цілісності України.

Крім того, Рада Безпеки проголосувала за аналогічну американську резолюцію – без європейських правок,– яка складається з одного речення, що закликає до припинення російсько-українського конфлікту.

Джерело

Довідковий Миколаїв