Україна витіснила РФ з ринку та сама виготовляє запчастини для реакторів — президент «Енергоатома»

За інформацією: Суспільне.

Ілюстративне фото: GETTY IMAGES

Україна станом на листопад 2023 року виготовляє унікальні запчастини для радянських реакторів. З початком повномасштабного вторгнення з ринку країни було витиснуто Росію.

Про підприємство, де виготовляють нові запчастини та елементи палива для роботи радянських реакторів кореспондентам Суспільного розповів Президент ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

"Це підприємство — один з головних елементів переходу і відмови від російського обладнання із переведення роботи компанії на запчастини, які виробляються нами самими або закуповуються у наших західних партнерів", — розповідає Петро Котін.

Виготовлення запчастин для реактора. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На підприємстві є унікальні для реактора запчастини ВВЕР-440, які виробляються тільки Росією й Україною.

"Ми витіснили Росію з нашого ринку, і плануємо витіснити зі світового. Також виробляються елементи палива Westinghouse (американська компанія), яке ліцензується на цей момент" — говорить Петро Котін.

Запчастини ВВЕР-440 для реактора. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Президент ДП НАЄК "Енергоатом" каже, після отримання ліцензії, зможуть конкурувати з Росією, і виробляти власне ядерне паливо для реакторів.

"Нещодавно таке паливо виробляла тільки Росія, зараз фактично ми теж можемо виробляти — це паливо. Саме тут сьогодні руйнується монополія країни-агресорки", — говорить Котін.

Довідковий Миколаїв