Проєкт нового Митного кодексу України на основі законодавства ЄС буде завершено до кінця квітня 2025 року, а його остаточне схвалення Верховною Радою заплановано на січень 2026 року.
Про це під час засідання Керівного комітету з розробки нового Митного кодексу України повідомив заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук, передає Укрінформ з посиланням на Міністерство фінансів України.
Зазначається, що усі досягнення у цьому напрямку, які будуть здійснені до 1 вересня, стануть частиною звіту 2025 року та вплинуть на оцінку готовності України до вступу в ЄС.
Заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов підкреслив, що Митний кодекс є основою Митного союзу, без якого вступ до ЄС неможливий. За його словами, підготовка нового кодексу зараз є пріоритетом для Держмитслужби, і перша версія документа має бути готова до початку травня.
За словами директора Департаменту митної політики Мінфіну Олександра Москаленка, у квітні планується закінчити підготовку тексту, у травні розпочати його переклад, а у червні текст буде передано для оцінки експертам DG TAXUD. До парламенту законопроєкт надійде не пізніше 31 серпня, а в жовтні його планують розглянути в першому читанні, щоб після доопрацювання у січні 2026 року ухвалити як закон. Після прийняття кодексу Україна очікуватиме на оцінку Європейського Союзу, одночасно розробляючи необхідні підзаконні акти.
"Наша мета – щоб у 2027 році в Україні повністю запрацювало митне законодавство, відповідне законодавству ЄС. Ми готові до такого амбітного підходу", – наголосив він.
Зауважується, що такий таймлайн затверджено рішенням Керівного комітету з підготовки нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС.
Крім того, представник DG TAXUD Томаш Міхалек підтвердив готовність надавати технічні консультації українській стороні та експертизу розроблених документів.
Читайте також: Україна отримала високу оцінку Єврокомісії щодо виконання вимог у митній сфері — Мінфін
Як повідомлялося, розробка Митного кодексу розпочалася у березні 2024 та спрямована на виконання вимог до України як країни-кандидатки на вступ до ЄС. Для цього сформовано 15 робочих груп, до складу яких увійшли представники Мінфіну, Держмитслужби, експерти Програма ЄС з підтримки системи управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) та Проєктного офісу реформ при Мінфіні.