Україна зможе брати участь у конкурсах проєктів ЄС майже на €1 трильйон — Корнієнко

Під час вступу і подальшого членства в Євросоюзі Україна зможе брати участь у конкурсах проєктів ЄС на близько 1 трлн євро.

Про це повідомив перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко під час заходу "Діалоги з NV. Україна змінює світ", передає Укрінформу.

"Можете собі уявити, які це кошти вже є. Які кошти ЄС спрямовує вже в нас. Вже окрім (програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу – ред.) Ukraine Facility, окрім допомоги через війну, крім збройної допомоги. А ще ми вже зможемо брати участь у конкурсах на близько 1 трлн євро проєктів горизонтального вирівнювання (місцевих бюджетів – ред.). Мається на увазі – між всім країнами-членами ЄС і кандидатами. При цьому участь зможуть брати громади: навіть не держава і не бізнес, а наші містечка", – наголосив він.

Віцеспікер також нагадав, що переговори про вступ України до Євросоюзу відбуватимуться на основі нової моделі, яка передбачає кластерний підхід.

Читайте також: У Раді назвали орієнтовну кількість актів, які треба адаптувати до законодавства ЄС

"Я думаю, що є позитивні новини для нас в самому ЄС. Вони полягають у тому, що нас будуть приймати трошки не так, як у попередні хвилі (вступу до ЄС – ред.). Для нас буде інша процедура. Рішення щодо нашого членства будуть ухвалювати не так, як під час інших хвиль розширення. Відкриття кластерів і розділів відбуватиметься не почергово, а разом (можливо, одночасно). Процедура вже інша, і вже більше людей цим займається. Близько тисячі людей в Брюсселі займаються нашим вступом", – додав перший віцеспікер.

Напередодні віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що Київ розраховує на відкриття трьох переговорних кластерів про вступ України до Євросоюзу під час Польського головування в Раді ЄС. Будь-яке блокування цього процесу, на її переконання, свідчитиме про те, що Європа "відмовляється від відповідальності за безпеку на своєму континенті".

Як повідомляв Укрінформ, раніше єврокомісарка з розширення Марта Кос заявляла, що під час Польського головування в ЄС можливо відкрити один або два кластери у переговорах з Україною і Молдовою щодо входження до Євросоюзу та зробити в процесі розширення ЄС протягом пів року більше, ніж було зроблено у цьому контексті протягом минулих десяти років.

Кос також зазначала, що переговорний кластер 1 "Основи процесу вступу в ЄС" з Україною можуть відкрити, найімовірніше, у квітні-травні 2025 року. Цей перший фундаментальний кластер відкривається першим і закривається останнім в процесі переговорів про входження.

Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав-членів поділені на 35 розділів-глав, 33 з яких об'єднані у шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. За кожним з розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України правовим нормам Євросоюзу.

Джерело

Довідковий Миколаїв