Україна зможе отримати $50 мільярдів від G7 до кінця року

Міністри фінансів країн ЄС розглянули практичні питання щодо реалізації рішення G7 про виділення України кредиту на $50 мільярдів за рахунок заморожених російських активів, і продовжать роботу у липні, щоб Україна змогла отримати гроші вже до кінця року.

Про це сьогодні у Люксембурзі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС з економіки й фінансів заявив віцепрем’єр-міністр, міністр фінансів Бельгії Вінсент Ван Петегем, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми провели внутрішню дискусію, як імплементувати угоду між лідерами G7 додатково надати Україні підтримку на 50 мільярдів доларів США. Ці гроші можуть надійти в Україну вже до кінця цього року, і цей кредит буде сплачуватися з використанням майбутніх надходжень, що згенеровані від заблокованих російських активів. Зараз ми, Європейський Союз, почнемо працювати над виконанням цього важливого завдання на технічному рівні. Ця дискусія, безумовно, буде продовжена за угорського головування в ЄС», — зазначив бельгійський урядовець.