Уламки снарядів на згадку. Фермер з Миколаївщини розчищає поле від боєприпасів РФ

Уламок російського снаряду, знайдений Сергієм у полі, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Чоловік планує засіяти поле ярим ячменем. Проте під час бойових дій вціліли лише два трактори.

"Побито у нас на даний час три трактори. Розбитий ГАЗон. Що могли — повирізали на металолом. А що залишилось — будемо намагатися відремонтувати", — каже підприємець.

Поле Сергія Бєліка, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Чоловік згадує березень 2022 року — тоді в населений пункт заїжджали російські війська. Сергій пропонував колишньому керівництву громади убезпечити населений пункт.

"Ще колишньому голові я пропонував: там стоять плити, візьмемо піднімний кран, веземо і перекриваємо дорогу, аби не допустити, щоб вони далі йшли. Мені сказали: "Не треба провокувати", — пригадує Сергій.

Після цього намагався вивезти дружину з дітьми.

"Ми поїхали за село Червоне. І там уже стояв блокпост москалів. Я десь пів години з ними спілкувався, щоб пропустили. Намагався пояснити, що їх вивезу в Миколаїв і сам повертаюся. Тому що в мене захворіла дитина, швидкої немає, ліків немає, нічого немає. Вони відмовились, вони нас не пропустили", — каже чоловік.

Магазин чоловіка, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Однак наступна спроба наприкінці березня 2022 вже була вдалою. Повернувшись в селище в листопаді того ж року, побачив пошкоджені внаслідок російських обстрілів будинок, який вже частково відновили, та магазин, який будували з батьком ще на початку 2000-х.

"Був прямий приліт в стелю. Заливали її бетоном і монтували майже 80 відсотків даху. Не втрачаємо надію. І далі намагаємось все це відновити, бо хочемо далі працювати. Щоб для молоді щось було, щоб молодь затрималась. Починаємо з себе", — розповів Сергій.

Зруйнований трактор, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Нині разом з найманими працівниками відновлює приміщення магазину.

"В планах тут зробити дитяче кафе, щоб продавати морозиво, піцу. Щоб діти мали куточок відпочинку. Бо і так забрали у дітей дитинство з цією клятою війною", — каже підприємець.

Ремонт у приміщенні магазину, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами Сергія Бєліка, хоче й надалі жити та працювати в рідному Первомайському, тому попереду має багато планів з покращення свого життя та життя громади.