Уряд оприлюднив текст угоди про копалини, яку підписали Україна та США

Уряд оприлюднив текст угоди про створення Інвестиційного фонду відбудови, підписаної Україною та Сполученими Штатами Америки. 

Текст документу опублікований на Урядовому порталі, передає Укрінформ.

Угодою закріплене право України визначати ділянки в межах своєї території, а також у своїх територіальних водах, виключній економічній зоні та на континентальному шельфі, які надаватимуться для пошуку, розвідки й видобутку природних ресурсів.

У документі уточнено, що предметом угоди є розташовані на території України ділянки, запаси й родовища алюмінію, сурми, миш'яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу й інших мінералів або вуглеводних, іншим чином погоджених принципалами.

Узгоджений з Україною дохід означає 50% усіх роялті (орендних платежів), ліцензійних платежів і сум, які підлягають сплаті за угодами про розподіл продукції, отриманих будь-яким українським державним органом від або у зв'язку з: (i) видачею нових ліцензій або спеціальних дозволів на дату набуття чинності Угоди про обмежене партнерство будь-яким держорганом України щодо розвідки, виробництва, видобутку, розробки, добування, експлуатації, переробки, очистки або іншого використання активів, що стосуються природних ресурсів.

Читайте також: Трамп каже, що угода про копалини утримуватиме поганих гравців подалі від України

Угодою передбачено, що до ліцензії або спеціального дозволу на користування надрами кожен уповноважений державний орган України має включити положення, котре вимагає, щоб одержувач цього дозволу, щоразу, коли він прагне залучити капітал, надавав відповідну інвестиційну інформацію партнерству відповідно до Угоди про обмежене партнерство.

Попри будь-які нові законодавчі акти України або зміни до законодавства, які можуть бути прийняті в майбутньому, український уряд продовжуватиме надавати Партнерству та його Партнерам з обмеженою відповідальністю не менш сприятливий режим, ніж той, що вимагається цією угодою.

Уряд України забезпечує, щоб у разі будь-якої невідповідності між українським законодавством та цією угодою, саме ця угода мала переважну силу щодо такої невідповідності. Уряд погоджується з тим, що не може посилатися на положення свого внутрішнього законодавства як на виправдання будь-якого невиконання своїх зобов'язань за цією угодою.

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня українська й американська сторони підписали меморандум, який підтверджує спільне прагнення укласти взаємовигідну угоду про економічне партнерство між двома країнами.

30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Джерело

Довідковий Миколаїв