Уряд виділив понад ₴1,5 мільярда на безпеку укриття ЧАЕС

Кабінет міністрів спрямовує понад 1,5 млрд грн на підтримку в безпечному стані конфайнменту Чорнобильської атомної електростанції.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ з посиланням на Телеграм глави уряду.

Зокрема, він нагадав, що Росія вкотре вдалася до тероризму проти атомних об’єктів.

Як заявив Шмигаль, дронова атака на укриття Чорнобильської АЕС — «це спроба залякати Україну, Європу та світ».

За його словами, наразі радіаційна загроза відсутня, тривають роботи з ліквідації наслідків атаки.

«Сьогодні уряд спрямовує понад 1,5 млрд грн на підтримку в безпечному стані укриття ЧАЕС. Збільшуємо фінансування на 139 млн порівняно з 2024 роком», — поінформував Шмигаль.

Відео: КМУ

Також прем’єр констатував, що ворог систематично атакує об’єкти енергетики. «У Миколаєві Росія завдала удару по теплоелектроцентралі, щоб спровокувати гуманітарну катастрофу. Це поставило під загрозу життя десятків тисяч людей», — зазначив він.

Глава уряду підкреслив, що завдяки ефективній роботі енергетиків теплопостачання в місті відновлене, температура в домівках мешканців поступово повертається до норми.

Крім того, він зазначив, що росіяни продовжують обстріли газовидобувних та газорозподільчих потужностей. «Робимо усе, щоб газового ресурсу вистачило для проходження й завершення опалювального сезону», — наголосив Шмигаль.

Читайте також: На ЧАЕС триває ліквідація пожежі: у Міндовкіллі сказали, які пошкодження захисної арки

Як повідомляв Укрінформ, вночі 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в Новий безпечний конфайнмент над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

СБУ виявила всередині та поблизу захисної споруди уламки корпуса ворожого дрона-камікадзе під назвою "Герань-2" типу Shahed. У спецслужбі зазначили, що, за оцінками експертів, удар по станції росіяни завдали цілеспрямовано.

Увечері 14 лютого на ЧАЕС локалізували займання у зовнішній обшивці арки нового безпечного конфайнменту.

Головний інженер Чорнобильської АЕС Олександр Титарчук заявив, що після влучання російського дрона в укриття станції за певних обставин є ймовірність виходу радіоактивних речовин.

Одразу після інциденту Україна закликала Міжнародне агентство з атомної енергії терміново активізувати всі міжнародні зусилля, щоб перешкодити Росії атакувати ядерні об'єкти.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі назвав удар російського безпілотника по конфайнменту Чорнобильської АЕС дуже серйозним інцидентом і заявив, що ядерна безпека в Україні залишається під великою загрозою.

17 лютого через виявлення осередків тління на ЧАЕС відновилося гасіння пожежі.

Фото: КМУ

Джерело

Довідковий Миколаїв