«Усім селом збираємо консервні банки, парафін». На Миколаївщині виготовляють вдосконалені буржуйки

Буржуйки, 20 грудня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Температура горіння набагато вища, ніж просто в окопної свічки. Для транспортування конструкція розбирається. Зробити таку буржуйку можна у будь-якій майстерні.

Окопні свічки для застосування у таких буржуйках теж виготовляють у Веснянській громаді. Сільський голова каже, хочуть назвати її "Веснянка".

Учениця 11 класу Емілія Волошина розповідає, активно долучилася до виготовлення окопних свічок у жовтні 2023 року.

"Я роблю це для свого бажання допомогти нашим захисникам. Це моє стало друге хобі, те, що я можу зробити для захисників, які захищають мою країну, мій сон", — каже школярка.

Емілія Волошина, 20 грудня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Бібліотекарка Любов Мула розповідає, що разом зі школярами почали виготовляти окопні свічки майже рік тому. Протягом минулої зими відправили українським захисникам 500 свічок.

"Навесні, коли ми виготовляли останні свічки, ми мріяли, що більше не будемо їх виготовляти, що буде перемога. Але не так сталося, як гадалося. З настанням холодів ми знову почали виготовляти свічки. Усім селом збираємо консервні банки, свічки, парафін, віск. Люди приносять огарки свічок", — говорить Любов Мула.

Окопні свічки, 20 грудня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Бібліотекарка додає, щодня після уроків приходять не менше чотирьох-п’ятьох школярів і готують основи для свічок. Віск чи парафін заливає самостійно вдома, бо за технікою безпеки немає можливості це робити з учнями.