За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині за добу вогонь знищив понад 500 гектарів врожаю. Постраждали не лише сільськогосподарські угіддя, а й житлові будинки та господарські споруди.
Детальніше про масштаби надзвичайної ситуації та її наслідки кореспондентам Суспільного розповів пресофіцер Головного управління ДСНС України в Миколаївській області Артем Вагін.
Пожеж на Миколаївщині з кожним днем все більше, говорить Артем Вагін.
"Зараз склалася така ситуація, що рятувальники Миколаївщини дійсно б’ють на сполох. Лише за минулу добу, 30 червня, в області зареєстровано понад 60 пожеж, з яких 14 виникли в житловому секторі, а 40 — на відкритих територіях", — розповідає пресофіцер.
За його словами, 30 червня пожежі фіксували в кожному районі області.
"Загальна площа загорянь склала понад 86 гектарів — без урахування тих, що сталися на сільськогосподарських угіддях. Вогнем знищено 5 господарських споруд, пошкоджено 5 житлових будинків та 8 господарчих споруд", — говорить Вагін.
Горить поле на Миколаївщині. ДСНС
Також на Миколаївщині виникло 3 масштабні пожежі, на яких вигоріло понад 500 гектарів врожаю.
"Рятувальники разом із підрозділами місцевої пожежної охорони та місцевими жителями вживали всіх заходів для мінімізації наслідків і гасіння пожежі. Усі роботи ускладнювалися тим, що на вулиці спостерігалася засушлива, спекотна погода та поривчастий вітер, який щосекунди роздував вогонь у різні боки".
Крім того, були зафіксовані випадки перекидання вогню з відкритої території на житловий сектор, каже Артем Вагін.
"Внаслідок пожеж постраждалих, слава Богу, не було, але ж колосальні збитки щодо врожаю та житлового фонду є", — говорить пресофіцер.
Пресофіцер Головного управління ДСНС України в Миколаївській області Артем Вагін. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Щоб убезпечити майбутній урожай та житловий фонд від пожеж із подальшими матеріальними збитками, рятувальник радить притримуватись кількох правил.
"Йдеться як про недопущення розведення полум’я на відкритих територіях, так і про дотримання правил безпеки під час паління. Якщо говорити про аграріїв, то це, насамперед, опашка їхніх територій, чергування техніки, пристосованої для гасіння. А також — елементарне: мати на комбайнах іскрогасники та вогнегасники".