В Україні зберігається велика потреба в енергетичному обладнанні та комплектуючих під час підготовки до опалювального сезону в умовах російської агресії.
Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство енергетики за підсумками координаційної зустрічі з донорами Фонду підтримки енергетики України.
"Тільки з 25 березня 2025 року відбулося більше 1200 порушень функціонування енергомереж внаслідок агресії РФ. 70 інцидентів — в секторі нафти і газу, 11 — у вугільному. Тому в української сторони зберігається велика потреба в отриманні енергетичного обладнання і комплектуючих для того, щоб підготувати систему до проходження наступного осінньо-зимового періоду", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у координаційній зустрічі донорів Фонду взяв участь заступник міністра енергетики України Роман Андарак.
"Протягом останніх трьох зим ми стали свідками не лише руйнівних наслідків навмисних атак Росії на енергетичну систему України, а й неймовірної стійкості нашого народу, сили солідарності та співпраці. І Фонд енергетичної підтримки України був у центрі цієї співпраці", — зауважив він.
Як нагадали в Міненерго, станом на травень 2025 року анонсовані внески партнерів до Фонду перевищують 1,1 млрд євро. Фонд об’єднав 33 донорів із 22 країн, серед яких — держави, приватні компанії, корпорації, міжнародні організації.
Читайте також: В Україні в липні змінюється стандарт напруги в електромережі
Як повідомлялось, у травні уряд Франції оголосив про внесок у 10 млн євро на ремонт конфайнмента четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС, пошкодженого ворожим дроном. За оцінками, загальні витрати на повне відновлення Нового безпечного конфайнмента можуть перевищити 100 млн євро.
Вночі 14 лютого 2025 року російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.