За інформацією: Суспільне.
Хірургічна операція в Миколаївському обласному онкодиспансері, 11 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Лікарі-хірурги Миколаївського обласного онкологічного диспансеру щодня оперують близько 25 важких випадків та видаляють пухлини різного ступеня тяжкості. За час повномасштабної війни медкам доводилось перекваліфіковуватися та надавати допомогу також пораненим військовим та цивільним, які постраждали внаслідок бойових дій.
Про особливості та складнощі своєї роботи лікарі розповіли Суспільному.
Виконувач обов'язків директора обласного центру онкології Дмитро Лагочев: про діяльність закладу після початку повномасштабної війни
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв Ми переорієнтували надавати, не тільки онкологічну допомогу, а надавати всіляку хірургічну висококваліфіковану допомогу. У нас не було вибору, Миколаїв був в зоні активних бойових дій. І ми також надавали допомогу одні із перших закладів В.о. директора Дмитро Лагочев
У Миколаївському обласному онкологічному диспансері працює 63 лікарі-хірурги.
"З кожним днем, з кожним роком більшість хворих, які до нас приходять — це майже усі хірургічні хворі, на жаль. Найскладніші операції робляться, на жаль, в онкологічній сфері. Після повномасштабної війни нам також довелось по-іншому розпоряджати й організовувати роботу хірургічного відділення. Тому що ми приймали, і кількість пацієнтів було набагато менше, але під обстрілами наші лікарі надавали медичну допомогу", — розповідає Дмитро Лагочев.
Виконувач обов’язків директора обласного центру онкології Дмитро Лагочев. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Лапароскопічна стійка Лапароскопічна стійка — це поняття, яке обʼєднала у собі набір обладнання для проведення лапароскопічних (ендоскопічних) операцій під візуальним контролем, що забезпечується відеосистемою, що входить у склад лапароскопічної стійки.в онкодиспансері одна, говорить Дмитро Лагочев. На день можливо лише дві операції за допомогою цього обладнання.
"Ми перейшли більшість на лапароскопічні оперативні втручання — це дає змогу нашим пацієнтам якомога швидше одужати, швидше пройти етапи реабілітації після великих оперативних втручань", — каже виконувач обов'язків директора.
Операція в онкодиспансері. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Хірург-онкоуролог Олександр Мед: про порятунок життя поранених
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв Складніше рятувати життя, а не виконувати планову операцію. Хірург Олександр Мед
За допомогою лапароскопічної стійки Лапароскопічна стійка — це поняття, яке обʼєднала у собі набір обладнання для проведення лапароскопічних (ендоскопічних) операцій під візуальним контролем, що забезпечується відеосистемою, що входить у склад лапароскопічної стійки.Олександр Мед — хірург-онкоуролог проводить операцію з видалення пухлини. Говорить, під час повномасштабної війни неодноразово рятував життя пораненим.
"До тебе надходить хворий, про якого ти взагалі нічого не знаєш та не маєш з ним контакту. Він або без свідомості, або це так швидко відбувається, що ти оцінюєш його стан і виконуєш лапаротоміюХірургічне втручання бо один з його етапів, виконується з метою відкриття повного або часткового доступу до органів черевної порожнини. В українських медичних текстах до 1939 року, також можна зустріти термін череворозтин. за одну хвилину, бачиш там каструлю крові. У нас, звичайно, є такі планові онкологічні процеси, які також дають велику кількість адреналіну. Але, звичайно, складніше — це ургентнаУргентний — такий, що потребує негайних дій допомога", — говорить Олександр.
Олександр Мед під час операції Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Оперування пацієнта Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Олександр Мед під час операції Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Лікар-хірург Максим Курчук: про видалення складних пухлин
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв Наше відділення займається лікуванням пухлин голови, шиї та легень Хірург Максима Курчук
Оперативні втручання щодо видалення пухлин виконує лікар-хірург Максим Курчук. Одні із таких — складні операції на легенях.
"Це операція з приводу злоякісного новоутворення нижньої частини лівої легені. Планувалася пульмонектомія — це видалення всієї легені, але вдалося нам виконати нижню лобектомію. Пацієнтці зберегли верхню частину легені", — розповідає лікар-хірург Максим Курчук.
Операція лікаря-хірурга Максима Курчука Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Хірургічна операція Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Хірургічне втручання Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Лікарі під час операції Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв