За інформацією: Суспільне.
Центр первинної медико-санітарної допомоги у селищі Доманівка на Миколаївщині відновив роботу після ремонту та переоснащення. Модернізували заклад за підтримки міжнародних партнерів.
Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник лікарні Едуард Шапаренко.
За його словами, ремонт будівлі не здійснювався понад 20 років. У модернізації приміщень та в оснащенні закладу взяло участь Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).
"GIZ дуже багато надало нам обладнання: електрокардіографи, портативні УЗД-апарати, засоби вимірювання очного тиску, апарат Холтера, багато фонендоскопів", — перелічив чоловік.
Директор Центру первинної медико-санітарної допомоги у селищі Доманівка Едуард Шапаренко. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Ремонт у центрі тривав близько чотирьох місяців, каже керівник регіонального офісу Міжнародної організації з міграції Роман Андрушко. На вході встановили пандус, у приміщенні замінили підлогу і стелю, електрику та вентиляцію. У лікарні також облаштували дитячу кімнату відпочинку.
"Бюджет фінансування — близько 150 тисяч доларів, по тих вимогах і по тих запитах, які були від громади, врахували всі потреби. Як ви бачите, замінені дверні блоки, проведені водопровід і каналізація до кожного кабінету, щоб лікарям комфортно було і зручно приймати пацієнтів", — каже він.
Оновлене приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги у селищі Доманівка. Миколаївська ОВА
Оновлене приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги у селищі Доманівка. Миколаївська ОВА
Дитячий куточок у Центрі первинної медико-санітарної допомоги у селищі Доманівка. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Один з основних напрямків роботи організації — допомога людям, які вимушено залишили свій дім, додав Роман Андрушко.
Центр первинної медико-санітарної допомоги у селищі Доманівка. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Сімейний лікар Степан Ступін працює у Доманівці з 2008 року, загальний стаж у медицині — 50 років. З його слів, щодня на прийом записуються понад 20 пацієнтів. На його думку, після ремонту і переобладнання в закладі працювати набагато зручніше.
"Кардіографи — не треба ходити по інших кабінетах, знімати електрокардіограму. Ми можемо зробити на місці, і не посилати до лабораторії аналіз крові на цукор. Ще у нас можна зробити загальний аналіз крові та сечі, розгорнуту формулу крові".
Сімейний лікар Степан Ступін міряє тиск у пацієнтки. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Представник проєкту GIZ "EU4ResilientRegions" Рене фон Прондзінскі говорить, його організація співпрацює з цією громадою з 2021 року.
"Доманівка була відібрана, як один з партнерів під час процедури відбору партнерських громад Миколаївської області, коли у нас з’явилося співфінансування з боку ЄС. І Доманівка відповідала усім критеріям, які ми ставили перед громадами для такої участі. Зі свого боку можемо сказати, що ми дуже раді цій кооперації, вона була дуже вдала", — вважає представник товариства.
У Доманівській громаді нині живуть 14 тисяч людей, з них 1058 переселенці, говорить селищний голова Віктор Власюк. Громада отримала допомогу від німецької GIZ та Міжнародної організації з міграції на суму майже 50 мільйонів гривень, додав посадовець.
"Загалом допомога від GIZ надана на суму близько 36 мільйонів. Це і ремонт покрівлі, і сонячні батареї, і генератори, і обладнання. Стосовно МОМ — це котельня, ремонт центру і амбулаторії у селі Петропавлівка. Це приблизно сьогодні 12 мільйонів гривень".
Енергетичне обладнання від GIZ. Суспільне Миколаїв/Юрій Руденко
Нагадаємо, що також у грудні 2024 року Німецьке товариство міжнародного співробітництва надало лікарні мобільну клініку для роботи у віддалених селах.
Читати ще
Читати ще
Таргани у лікарні: жителі Миколаєва скаржаться на умови у приміщеннях медзакладу
Читати ще
«Постійно бачиш кров, біль, страждання»: як медики миколаївської 79-ї бригади рятують життя військових на Донеччині
Читати ще
Безоплатне лікування та протезування зубів: де та як військові можуть скористатися послугою