За інформацією: Суспільне.
У мікрорайоні Соляні, що у Миколаєві, мешканці багатоповерхівки встановили сонячну електростанцію для того, аби забезпечити водою будинок. За державною програмою "ГріндДІМ" людям повернуть частину витрачених грошей.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла виконувачка обов'язків директора комунальної установи "Центр енергоефективності міста Миколаєва" Ольга Гавеля.
За її словами, така сонячна електростанція коштує 455 тисяч гривень.
"Державний фонд енергоефективності передбачає 70 відсотків компенсації на основне обладнання. Це інвертори, акумулятори і сонячні панелі. На додаткове обладнання платить ще від цього гранту 20 відсотків. А за міською програмою "Теплий Миколаїв" ми передбачили 30 відсотків на компенсацію загальної вартості матеріалу", — пояснила жінка.
Виконувачка обов’язків директора комунальної установи «Центр енергоефективності міста Миколаєва» Ольга Гавеля. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
20 сонячних панелей у системі з інвертором та батареями здатні виробляти до 11 кіловат енергії. Цього достатньо, аби заживити два насоси, що качають воду зі свердловини.
Сонячні панелі на даху багатоповерхівки у Миколаєві. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
До встановлення сонячної електростанції під час відключень світла будинок залишався без води, розповів голова ОСББ Олександр Храмцов.
"Мешканці будинку з 2022 року обладнали свердловину. Тобто будинок безперебійно забезпечується технічною водою. Питної у нас зі свердловин немає. Було прийнято рішення у червні 2024 року збудувати сонячну електростанцію", — розповів Храмцов.
Голова ОСББ Олександр Храмцов. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Найсприятливіші умови для роботи електростанції — з квітня по жовтень. Решту часу вона також працює, проте не так ефективно, каже Олександр.
"Ця сонячна станція буде повністю забезпечувати насоси, комунальне освітлення. Ну, і все малопотужне обладнанняя, яке потрібне для споживання".
Насоси, що качають воду зі свердловини для мешканців будинку. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Мешканцям будинку станція обійшлася в середньому по півтори тисячі гривень з квартири, залежно від її площі.
"Фонд енергоефективності нам компенсував 265 тисяч гривень. Згідно з програмою "Теплий Миколаїв", планується нам компенсувати 30 відсотків від основного і додаткового обладнання. Це орієнтовно 105 тисяч гривень. І після всіх компенсацій затрати ОСББ складатимуть приблизно 85 тисяч", — перераховує він.
Після отримання всіх компенсацій, гроші або повернуть мешканцям, або врахують їх у майбутню квартплату, додав Олександр Храмцов.
Читати ще
Читати ще
«Найбільша у місті»: у Миколаєві на даху багатоповерхівки встановили сонячну електростанцію
Читати ще
Енергомодернізація багатоповерхівок: у Миколаєві протягом року реалізовуються 29 проєктів за програмою «Енергодім»
Читати ще
Живиться від сонця: у Миколаєві на будинку встановили першу у місті гібридну електростанцію за державною програмою