Забезпечував човнами: правоохоронці затримали херсонця, який допомагав окупантам

Херсонець, якого підозрюють у пособництві РФ, грудень 2023 р. Фото: СБУ/Telegram

Правоохоронці затримали 44-річного жителя Херсона, який під час окупації міста допомагав військовим РФ — забезпечував їх плавзасобами.

Про це в Telegram повідомила поліція Херсонської області.

Співробітники карного розшуку встановили, що чоловік підтримував дії військових РФ, позитивно сприйняв окупацію та погодився допомогти військовим РФ "роздобути" човни та катери. Близько десятка свідків це підтвердили, повідомив заступник начальника поліцейського підрозділу Рустам Карімов.

У СБУ повідомили, що херсонець "зливав" російським військовим дані про власників човнів та катерів у місті, а потім приходив до них з озброєними окупантами, які забирали у людей плавзасоби.

За даними слідства, "конфісковані" таким чином човни та катери вони позначали літерою "Z" та використовували для переправлення своїх військ та представників окупаційних органів на лівобережну частину області.

Чоловіка затримали у Миколаївській області, де він переховувався у родичів. Наразі йому вже повідомили про підозру у пособництві РФ. За вчинене йому загрожує 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомила прокуратура.

Раніше Херсонська обласна прокуратура повідомила, що трьох херсонок, які під час окупації міста працювали в так званому "управлінні міграційної служби" судитимуть за колабораційну діяльність.