«Задача — закрити очі ворогу». Боєць «дядя Коля» розповів про застосування антидронових рушниць на Миколаївщині

За інформацією: Суспільне.

Антидронова рушниця, 26 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

На місцевості без перешкод рушниця діє на відстані до трьох кілометрів. Чим далі летить ціль, тим ширше випромінювання, каже боєць.

"Буває по-різному. Буває ми бачимо ціль, вона може крутитись на даній точці, ми вже бачимо, визначили напрямок за допомогою аналізаторів, але намагаємось, щоб ближче вона підходила — тоді виходить ефективніше. Але так, щоб мінімізувати видимість нашого підрозділу, який ми прикриваємо", — розказує командир.

Боєць показує зброю, 26 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

За допомогою рушниці знешкоджують російські безпілотники під час розвідки. "Дядя Коля" говорить, росіяни постійно вдосконалюють свої безпілотники.

"За допомогою різних приладів ми їх (безпілотники — ред.) відстежуємо теж по частотах. Вони модернізують, постійно стараються перевести частоти по можливості, змінити частоти на які працює наш РЕБ. І багато буває через це проблем, тому що обладнання поки приходить до нас в підрозділ РЕБ, то ворог змінює частоти вже. І виходить, що деяка зброя вже неефективна, вже в минулому", — розповідає боєць.

«Дядя Коля», 26 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

Основна задача підрозділу – не збити російський безпілотник, говорить командир відділення.

"Наша задача, насамперед, закрити очі ворогу, щоб вони не побачили, що у нас працює, те, що може побачити ворожий БпЛА в повітрі, коли він пролітає. Інформацію вони отримають в будь-якому випадку, тому що працюють камери, вони потім аналізують. Але на цей час вони не бачать і не можуть накрити наші підрозділи".

Також за допомогою безпілотників відбувається розвідка та корегування вогню з боку росіян. За словами командира відділення, засоби РЕРРадіоелектронна розвідка та РЕБ в армії РФ також дуже розвинені.

"Вони хочуть побачити наші цілі, побачити, де стоять наші підрозділи й артилерія, і інші. Де скупчення ЗСУ — це їхня ціль, в першу чергу. Їм треба побачити, треба знешкодити, за допомогою "арти" накрити. Вони повноцінно розцінюють нас як ворога так само як ми їх", — говорить "дядя Коля".

Боєць переконаний, що протистояти військам Російської Федерації у війні, не маючи потужних та сучасних засобів РЕР та РЕБ, неможливо.

"Вони необхідні нам ще на вчора. Дуже потрібні засоби РЕБ, можливо, мобільні, можливо, на колесах. Вони й по потужності кращі. Щось мобільне, яке рухається, що можна швидко відпрацювати та втекти з точки", — каже "дядя Коля".

Довідковий Миколаїв