Зафільмувати окупацію: про що документальна стрічка «Буча — місто незламних», яку показали в Миколаєві

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві другого серпня презентували документальний фільм "Буча — місто незламних". Цей фільм — розповіді місцевих про життя в окупації, допомогу одне одному та російські звірства. Показ відбувся в рамках підготовки до кінофестивалю українського кіно, який планують організувати в найближчі два місяці.

Детальніше про кінопоказ стрічки другого серпня в Миколаєві кореспондентам Суспільного розповіла організаторка Олександра Ромашова.

"Ми вважаємо, що немає окремо Бучі, Ірпеня, Херсона, Миколаєва. Є Україна. І якою б не була страшною ця історія — ми маємо її знати".

Організаторка показу документальної стрічки «Буча — місто незламних» в Миколаєві Олександра Ромашова, 2 серпня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Автор кіно — житель Бучі та головний редактор місцевого видання Олександр Борцов. Ідея зафільмувати події 2022 року з'явилася у чоловіка одразу після деокупації міста. Це перший великий проєкт на рахунку режисера.

"Ми не мали багато досвіду і техніки шляхом чого могли б це зробити. Згодом нам така організація як NDF надала кошти для купівлі апаратури та ми тоді зняли перший сезон "Буча — місто незламних". Там було 10 епізодів про жителів Бучі, які пережили окупацію", — говорить Олександр Борцов.

Кадр з фільму «Буча — місто незламних». Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Згодом вирішили зробити документальний фільм. На дознімання та опрацювання знадобилося два тижні. Через проблему з ногою Олександр Борцов не міг дістатися локацій, де б мали знімати інтерв'ю, тому цей процес перенесли в офіс. Стрічку показали у кінотеатрі в Бучі.

"Ми домовлялися, щоб там відбувся показ. Ми, звичайно, хотіли б, щоб його і в Європі показали. Зараз йдуть певні перемовини, робимо англійські субтитри", — розповідає автор ідеї документальної стрічки.

Кадр з фільму «Буча — місто незламних». Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Для Владлени Русової, жительки Миколаєва, тема фільму дуже близька, адже росіяни пошкодили її оселю. А на Київщині розграбували будинок знайомої, саме поблизу Бучі.

"Памʼятаю, вона каже: "Ти знаєш, а от дитячих іграшок не взяли". Якось дивно. Я кажу: "Мабуть, там були люди, які ще не мають родини, і не розуміють цінність цих речей". Сама історія вразила увесь світ і, думаю, всіх українців. Тому почути людей з Бучі мені було б не просто цікаво, а й необхідно", — ділиться враженнями Владлена.

Миколаївці прийшли на перегляд фільму, у червоному одязі — Владлена Русова, 2 серпня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Переглянути стрічку до бібліотеки Марка Кропивницького прийшли 23 людини. Нині Олександр Борцев працює над проєктом про екологічні наслідки російської окупації для Бучанської громади.

Читати ще

Читати ще «За мову можуть вбити»: у Миколаєві презентували картини, присвячені питанню мови

Довідковий Миколаїв