За інформацією: Суспільне.
В одному з дитячих садочків Миколаєва відкрили захищений навчальний простір. Підвальне приміщення має вентиляцію, опалення, меблі та ігрові модулі. Облаштування цього та ще трьох об’єктів, які нині в роботі, координують представники фонду "SavED", оплачують роботи закордонні донори.
Про це 5 червня 2025 року кореспондентам Суспільного розповіли директорка закладу, представники фонду та Міністр освіти і науки України.
Директорка закладу Леся Волощук каже, цей дитячий садок припинив роботу з початком повномасштабного вторгнення. Діти повернулись сюди у квітні 2025 року.
Упродовж трьох років у закладі не було укриття. Нині в дитсадку облаштували простір, де можуть перебувати діти під час повітряної тривоги, додає жінка.
"У кімнаті є гірки, масажери, сухий басейн — це те, до чого ми просто не могли досягти в довоєнний період. Планувалось багато, але на дидактичніНаочний навчальний посібник, переважно карти, таблиці, набори карток з текстом, цифрами або малюнками, реактиви, рослини тощо. Роздаються учням для самостійної роботи в класі та вдома або демонструються вчителем перед усім класом. посібники, на настільні ігри витрачались значні гроші. А ігрові модулі дуже дорогі", — розповідає директорка Волощук.
Ігрові модулі для дітей в облаштованому укритті одного з дитсадків Миколаєва, 5 червня 2025 рік Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Діти в облаштованому укритті одного з дитсадків Миколаєва, 5 червня 2025 рік Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Облаштоване укриття одного з дитсадків Миколаєва, 5 червня 2025 рік Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Площа приміщення майже 300 квадратних метрів, його розділили на три різнопланові простори. Один з них адаптовували під навчальний процес дошкільнят, в іншому можна навчатись та їсти, а третій — суто ігровий.
В укритті є санвузол, душ, низькі рукомийники, підйомник для діток на візках. Станом на 5 травня у дитсадку зареєстровано 153 дитини, також є три інклюзивні групи. Ще дев’яносто дітей числяться в електронному реєстрі на осінній період, говорить Леся Волощук.
Зі слів представниці фонду "SavED" Анни Пуцової, цей простір робили з нуля. Крім того, довелось заглиблюватись у землю на півтора метра. Цей об’єкт обійшовся у 6 мільйонів 600 тисяч гривень, додає дівчина.
"Якщо ви уявляєте собі катакомби, страшні фільми — це було все тут. Це був теплопункт величезний. Тут проходила теплотраса для будинків. Нам довелося співпрацювати з містом, щоб комунальники свою частину відредагували, а потім вже ми заходили з ремонтом", — пояснила Пуцова.
Санвузол в облаштованому укриття одного з дитсадків у Миколаєві, 5 червня 2025 рік Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Санвузол в облаштованому укриття одного з дитсадків у Миколаєві, 5 червня 2025 рік Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
У рамках цього проєкту в роботі ще три укриття.
"За рахунок цих чотирьох об’єктів ми покриваємо шість закладів освіти. Тому що два заклади допомагають нам і школі дати приміщення, щоб мати укриття", — каже представниця фонду.
На чотири об’єкти витратять близько 50 мільйонів гривень, розповіла Анна Пуцова.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив, що сьогодні формування інфраструктури укриттів та підтримка для дошкільної освіти є важливою державною метою.
"Ми працюємо над тим, щоб така субвенціяКоли держава або велика організація дає гроші іншій організації, громаді чи навіть окремим людям для певної конкретної справи. з’явилася у державному бюджеті. Оскільки ми розуміємо, що інвестуючи в школу, в початкову зокрема, ми повинні забезпечити передумови, щоб в школі з’явилися діти", — повідомив Оксен Лісовий.
Підйомник для дітей на візках. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Дошкільні укриття будують завдяки підтримці уряду Данії, "LEGO foundation" і фонду "Saved", повідомив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Читати ще
Читати ще
У Миколаєві ДБР затримало підозрюваного у вимаганні грошей з військовослужбовців
Читати ще
У Миколаєві СБУ затримала підозрюваного, який передавав армії РФ інформацію про позиції Сил оборони