Захворюваність на туберкульоз у Миколаєві: що кажуть медики

Коридор в медичному закладі, 8 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Миколаївському центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 станом на дев'яте січня на лікуванні перебуває дев'ять пацієнтів із захворюванням на туберкульоз. Загалом у Миколаєві зареєстрований 201 хворий на туберкульоз.

Про це кореспондентам Суспільного розповіли представники у питанні охорони здоров’я Миколаївської міської ради.

Сімейна лікарка Леся Мазепа розповіла про захворюваність у регіоні.

"На первинному рівні ми маємо договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України.згідно з яким ми надаємо пацієнтам хворим на туберкульоз і контактним надаємо допомогу. У нашому центрі ПМСДПервинна медико-санітарна допомога. 3 міста Миколаєва є флюорографічне обстеження, яке ніхто не скасовував. Ми досі ним користуємося. Закликаємо групи населення проходити щорічно флюорографічне обстеження", — каже вона.

Сімейна лікарка Леся Мазепа, 9 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Віктор Фаюк розповів про ситуацію в місті з хворобою. Перебіг захворювання має різні стадії.

"Ситуація в місті з туберкульозом залишається стабільна, але є деякі зростання захворюваності на туберкульоз. Є у нас тимчасово переміщенні особи, які проживають, а вони можуть бути не обстежені. Інколи не знають як звернутися, куди звернутися, тому і відбувається зростання захворюваності. Якщо порівнювати з минулим 2022 роком, то у 2022 році у нас вперше захворіло на туберкульоз 185 осіб", — пояснює Віктор Фаюк.

У 2023 році в місті з’явились хворі на туберкульоз серед дітей та підлітків, говорить заступник начальника управління охорони здоров’я.

"За останніх декілька років ще до війни в нас туберкульозу серед дитячого населення не було. У 2022 році дітей, які були хворі на туберкульоз не було. На кінець 2023 року ми мали трьох дітей, які захворіли на туберкульоз і 4 підлітки", — розповідає Фаюк.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Віктор Фаюк, 9 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне МиколаївДля того, аби на ранніх стадіях виявити хворобу, необхідно регулярно проходити базове медичне обстеження, рекомендує Віктор Фаюк.

Для обстеження дитячого населення на виявлення туберкульозу використовують проби Манту, розповідає директорка лікувально-діагностичного центру Тетяна Динник.

"Що дуже сильно нас насторожує — це ріст захворюваності саме дитячого і підліткового населення. Ми зробили дуже детальний аналіз, розбір всіх випадків захворюваності серед дитячого підліткового населення. Виявили з яких сімей діти, в яких умовах проживали та дійсно всі діти мали такі передумови, для того, щоб захворіти", — говорить Тетяна Динник.

Директорка лікувально-діагностичного центру Тетяна Динник, 9 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв