«Закінчував навчання вже в окопах». На Миколаївщині попрощалися з 22-річним нацгвардійцем Іллею Щербаковим

У Южноукраїнську Миколаївської області попрощалися з Іллею Щербаковим — 22-річним офіцером Національної гвардії. У 2023 році попри втрату частини кінцівки чоловік повернувся до служби. Внаслідок детонації боєприпасу 17 вересня 2024 року він отримав важкі травми, а через день помер у лікарні в Запоріжжі.

Про це 25 вересня 2024 року повідомили у пресслужбі Южноукраїнської міської ради.

Ілля народився та виріс у місті Южноукраїнську. З дитинства полюбляв плавання, рафтинг, займався дзюдо та сумо. Після школи вступив до Національної академії Національної гвардії України на командно-штабний факультет.

"Закінчував навчання вже в окопах, бо з перших днів повномасштабного вторгнення курсанти третього курсу військової академії стали на захист Харкова".

Старший лейтенант Ілля Щербаков — службовець Національної гвардії. Южноукраїнська міська рада

У 2023 році під Запоріжжям отримав поранення — Ілля втратив частину нижньої кінцівки.

"Після довготривалої реабілітації попри висновок військово-лікарської комісії та вмовляння рідних Ілля на протезі повернувся на службу", — розповідають у пресслужбі.

17 вересня 2024 року військові розвантажували автомобіль з боєприпасами, здетонував гранатометний постріл ВОГ-25. Старший лейтенант Ілля Щербаков отримав важкі травми, повідомили у пресслужбі Южноукраїнської міськради. Через добу внаслідок ускладнень від поранень чоловік помер у лікарні в Запоріжжі.

Військовослужбовець Національної гвардії України Ілля Щербаков. Южноукраїнська міська рада

В останню путь Іллю Щербакова провели у Южноукраїнську. Попрощатися з товаришем та підтримати рідних прийшли бійці Національної гвардії, працівники місцевого самоврядування, колеги матері загиблого, знайомі воїна та жителі міста. Державний прапор, яким була вкрита труна, вручили молодшій сестрі воїна.

Прощання із загиблим нацгвардійцем Южноукраїнська міська рада

Передача прапора молодшій сестрі загиблого Южноукраїнська міська рада

Прощання із загиблим нацгвардійцем Южноукраїнська міська рада

Іллю Щербакова поховали на Алеї Слави Костянтинівського кладовища.

Читати ще

Читати ще «Гідний наступник Айвазовського». У Миколаєві назвали вулицю на честь художника-мариніста Руфіна Судковського

Читати ще Двічі поранений — і двічі повертався до строю: історія оператора дрона Магніту з миколаївської бригади