Законопроєкт про позбавлення держнагород за підтримку РФ пройшов комітет Ради

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує ухвалити закон щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора.

Про це передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради.

«Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності 15 серпня 2024 року на позачерговому засіданні, на виконання доручення Президента України, рекомендував парламенту невідкладно розглянути та прийняти закони щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора», — йдеться у повідомленні.

За підсумками засідання комітет рекомендував Раді прийняти з основу та в цілому законопроєкт (реєстр. № 11410).

Метою документу є вдосконалення законодавства України щодо позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі чи особливо тяжкі злочини або кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також осіб, які популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, їх представників, або вчиняють інші дії, спрямовані на створення позитивного образу держави-агресора, виправдовування та визнання правомірною окупації території України.