«Замерзаємо, спимо в одязі». У Миколаєві майже у 130 будинках досі не увімкнули опалення

За інформацією: Суспільне.

Температура в квартирі, де немає опалення, 23 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Жителька Миколаєва Вікторія показує свою квартиру в будинку за адресою проспект Центральний, 21. Каже, через те, що досі відсутнє теплопостачання, у ванній кімнаті з’явилася пліснява на стіні.

"У квартирі дуже холодно. Обігріваємось, як можемо, підігріваємо теплу воду на газу. Носимо в кімнату, щоб було тепло. Діти захворіли, я захворіла. Вдягнені ходимо. Одягаємо теплі шкарпетки, теплі костюми", — говорить жінка.

Дочка Вікторії, 23 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На відсутність тепла скаржиться й Галина, сусідка Вікторії.

"Замерзаємо, спимо в одязі. Гріємось ось такими пляшками. Наливаємо гарячу воду. І просто сидимо з пляшками", — каже жінка.

Місцева жителька Любов Тесліна говорить, що надіслали інформаційний запит, щоб дізнатись про масштаби проблеми та чому теплопостачання не подали до всіх будинків одразу.

"Було багато звернень наших жителів до ТЕЦ. Ніхто не лаявся, але ніхто нічого не обіцяє. Проблема в тому, що теплоносій не подавався зовсім. У нас є проблема з якоюсь засувкою. Багато пенсіонерів у нас живе, дітей, люди повернулись з-за кордону. 11-13 градусів. Потужність будинку не така, щоб всі включили кондиціонери або якісь обігрівачі, тому що ще погорять у нас проводи", — розповідає Любов Тесліна.

Любов Тесліна, 23 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У пресслужбі Миколаївської ТЕЦТеплоелектроцентраль кореспондентам Суспільного повідомили, що над проблемою працюють, втім коментувати відмовились.

22 листопада міський голова Олександр Сєнкевич назвав у себе в Telegram будинки, які залишаються без теплопостачання, попросивши містян в разі відсутності їхньої адреси — написати її в коментарях. Адреси Шосейна, 58 у цьому списку не було.

Довідковий Миколаїв