Запаси критичної сировини можуть стати чинником економічного зростання України — Кубраков

Значні запаси критичної сировини (critical raw materials) можуть стати істотним фактором економічного зростання в Україні; для цього слід створити прозорі умови надрокористування та подолати інвестиційні бар'єри.

Про це написав у Фейсбуці співзасновник We Build Ukraine Олександр Кубраков за підсумками конференції «Стратегічні ресурси України: сценарії розвитку галузі надрокористування», передає Укрінформ.

"Команда We Build Ukraine у співпраці з Національною асоціацією добувної промисловості України зібрали на одному майданчику представників влади, бізнесу, геологів, юристів, іноземних та українських інвесторів, представників дипломатичних місій, щоб поглибити практичний діалог про майбутнє українських надр", — зазначив Кубраков.

На його думку, одним з інвестбарʼєрів можна вважати закритість галузі надрокористування. Зокрема, експерт пропонує оновити українські стандарти звітності про запаси корисних копалин і гармонізувати їх з міжнародно визнаними, відкрити ринок для конкуренції через конкурси та аукціони, спростити процедуру отримання земельних ділянок для потреб надрокористування.

Також необхідно створити інструменти стимулювання галузі — фіскального, кредитного, шляхом надання держгарантій.

Окремий важливий напрямок — доступність геологічної інформації та її оцифрування, зокрема з використанням штучного інтелекту, наголосив Кубраков.

На його переконання, наше спільне завдання полягає не лише у видобутку сировини, а й у розвитку інфраструктури, локалізації переробки та виробництві кінцевих продуктів, наприклад, компонентів для електрокарів або титанових виробів для медичних цілей.

Читайте також: Рада затвердила програму розвитку мінеральносировинної бази України до 2030 року

"Це те, що перетворить видобувну галузь на драйвер економічного зростання та допоможе інтегруватися в глобальні процеси", — підсумував він.

Як повідомлялось, українських надрах наявний 21 елемент із 30 визначених Європою як критична сировина — літій, графіт, кобальт, титан тощо.

Джерело

Довідковий Миколаїв