Україна працює над питанням досягнення єдності країн-членів Альянсу щодо запрошення України в НАТО. Адже таке запрошення буде дуже сильним аргументом для припинення цієї війни.
Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю «Суспільному» заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
«Для того, щоб юридично відбулося запрошення до НАТО необхідна одностайність і єдність всіх країн НАТО. Для нас теж дуже важливо, щоб ця єдність зберігалась. Не так багато країн, які сьогодні ще не готові, щоб підтримати. Ми працюємо з цим. Ми вважаємо, що запрошення України до НАТО буде і є дуже сильним аргументом для припинення цієї війни і настання справедливого миру. На сьогодні такого рішення немає, але ми продовжуємо з цим працювати», — зазначив Єрмак.
Коментуючи підсумки свого візиту до США, керівник Офісу Президента відзначив, що головним є налагодження прямого і постійного діалогу з міжнародними партнерами.
«Саме головне на сьогоднішній день – це те, що ми почали говорити. Наш діалог сьогодні такий не фрагментарний, а він відбувається на такій постійній основі. Важливо, щоб сьогодні дійсно ті плани і ті кроки, які вирішить робити нова Адміністрація (Президента США – ред.), вони були дійсно спільними, щоб вони почули нас, щоб вони дійсно дуже швидко могли отримати всю інформацію за 3 роки, могли отримати з перших вуст інформацію що відбувається сьогодні на фронті», — зазначив Єрмак.
Він додав, що важливо донести інформацію міжнародним партнерам про ризики щодо припинення вогню без будь-яких гарантій Україні.
«Для нас дуже важливо закінчити цю війну справедливим миром, але й безумовно точно мати дуже сильні юридичні і робочі гарантії, тому що в нашому, на жаль, досвіді всі гарантії, які ми мали до цього моменту, не забезпечили нас безпекою, тому що сталася ця війна, і безумовно, сьогодні вони точно не працюють. І точно сьогодні говорити про будь-яку безпеку в Європі, поки триває ця найбільша війна з часів Другої світової війна просто неможливо», — підкреслив керівник Офісу.
Коментуючи питання щодо намірів Президента Зеленського знову звертатись до Президента США Джозефа Байдена щодо запрошення України до НАТО, попри його відмову, Єрмак відзначив, що для глави держави інтереси України посідають перше місце, незалежно від позицій інших партнерів.
Читайте також: Україна ще не готова до переговорного процесу з Росією — Єрмак
«Для нашого Президента існують тільки інтереси нашої країни, і тому, знаєте, працювати, щось робити, виходячи тільки з того, в кого яка позиція, для нього найбільш важливо – це що потрібно Україні. І він завжди говорить, що нема нічого неможливого, якщо це відповідає інтересам нашої держави… Безумовно, Президент хоче ще раз поговорити з Президентом Байденом для того, щоб ще раз донести, що в нього є така можливість, поки він ще на посту, поки він ще має ці юридичні можливості дійсно зробити такий важливий історичний крок і закрити всі ці 20 з більшим років, коли нам щось обіцяють кожного року, ми змінюємо формулювання, але нема головного — нема простого кроку – взяти і запросити Україну до НАТО», — наголосив Єрмак.
Як повідомляв Укрінформ, для посилення України Президент Володимир Зеленський представив План перемоги, який включає п’ять пунктів: перший — геополітичний, другий і третій — військові, четвертий — економічний, п’ятий — безпековий.
Перший пункт передбачає отримання запрошення до НАТО. Другий стосується оборони, зокрема передачі чіткого переліку зброї, що здатна підтримувати силу українських воїнів. Третій пункт зумовлює створення сил стримування. У четвертому йдеться про стратегічну економічну співпрацю та посилення санкційного тиску на агресора. П’ятий пункт розрахований на повоєнний час і зумовлює можливість заміщення окремих військових контингентів Збройних сил США, які дислоковані у Європі чи на інших континентах, українськими підрозділами.
Фото: ОП