«Завдання захисників перехопити ініціативу у небі». Військовий миколаївської 123 бригади ТрО розповів про свою роботу

За інформацією: Суспільне.

Дрон/військовий миколаївської 123-ї бригади тероборони Збройних сил України Вадим Кучмій. Колаж Суспільне Миколаїв

Військовий Вадим Кучмій пішов добровольцем до миколаївської 123-ї бригади тероборони Збройних сил України 24 лютого 2022 року. Нині чоловік воює на Авдіївському напрямку, його посада — пілот-штурман ударних безпілотників.

Своїм досвідом роботи з дронами Вадим Кучмій поділився з кореспондентами Суспільного.

Російські війська намагаються тиснути піхотою, так званим "м’ясом", говорить військовий.

Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв На день може бути по три-чотири штурми по двадцять орків (російських військових — ред.), які там і залишаються у посадках, у полях. Вони навіть не забирають їх. Вадим Кучмій

Чоловік розповідає, ще за пару тижнів до повномасштабного вторгнення Росії пішов на курси поводження зі зброєю, організовані волонтерами й ветеранами АТОАнтитерористична операція на Сході України, спрямована проти діяльності проросійських збройних формувань на території Донбасу.. 24 лютого відвіз родину до тещі й пішов добровольцем захищати Україну.

"Поїхав до нашої (миколаївської — ред.) 123-ї бригади тероборони ЗСУ, де у принципі зараз я і знаходжусь офіційно, але вже понад пів року я працюю у відрядженні", — говорить Вадим Кучмій.

У цивільному житті чоловік працював з безпілотними літальними апаратами.

"Була в нас невеличка знімальна група, ми здебільшого знімали спортивні події", — розповідає боєць.

Набуті навички, каже Вадим, допомогли у службі. У боях за Снігурівщину та Херсонщину його підрозділ корегував артилерійський вогонь. Водночас українські військові почали напрацьовувати скиди боєприпасів з квадрокоптерів, наступний крок — робота з FPV-дронамиВид безпілотників, керування якими здійснюється за допомогою функції “вигляд від першої особи” (First Person View). Оператор керує безпілотником за допомогою пульта і бачить місцевість навколо безпілотника в реальному часі за допомогою спеціальних окулярів, так, ніби він сидить усередині самого безпілотника, подібно до пілота..

Вадим зазначає, що навчався сам і паралельно почав вчити інших, вже має практику інструктора.

"Ворог (російська армія — ред.) також вчиться на нас. Як показав взагалі хід війни, перші скиди почали ми використовувати, через деякий час вже… Так, у них безпілотники були потужніші, ніж наші — на початку війни. Але зі звичайних цивільних безпілотників ми робили точні враження, скиди й ворог цьому вчився", — розповідає пілот-штурман ударних безпілотників.

Пілот-шутрман ударних безпілотників Вадим Кучмій. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

З мінімальними здібностями та бажанням навчитися, кожен може стати пілотом дрона, каже боєць. Адже FPV-дрони не потрібно повертати на базу. У цьому їх плюс порівняно зі звичайними апаратами багаторазового використання.

"Були випадки, коли ворог працював "бомбером", ми перехопили зв’язок і довели до його місця приземлення й одразу завдали ураження. І як з’ясувалося, у тому ангарі працювали до п’яти екіпажів, було знищено близько шести машин", — розповідає про свою роботу військовий.

У забезпеченні підрозділу дронами, крім централізованого державного постачання, допомогу надають волонтери.

"Є волонтери з Миколаєва, які мені з перших днів допомагають. Людина, "Петрович" ми його називаємо — він нині допомагає у будь-яких питаннях, і у придбанні дронів також. Держава забезпечує нас безпосередньо саме дронами. Далі ти свою роботу вдосконалюєш сам і це вимагає певних зусиль і певних знань", — додає Вадим.

Зі слів військового, головне завдання українських захисників перехопити ініціативу у небі — це допоможе звільнити свої території.

Довідковий Миколаїв