«Завдяки тому, що люди задонатили». Волонтер із Миколаївщини збирає дрони для фронту

За інформацією: Суспільне.

Військовослужбовець із Миколаївщини Сергій Черняєв, після участі в боях на Донеччині, займається волонтерською діяльністю. Разом із братом Віктором вони збирають дрони для українських військових. За 2024 рік вони передали понад 100 літальних апаратів.

Про своє життя та мотивацію Сергій розповів кореспондентам Суспільного.

Сергій Черняєв до повномасштабної війни працював держслужбовцем. Попри те, що мав за плечима строкову службу, пов’язувати життя з армією не планував. Але початок російського вторгнення змінив усе.

"Коли ми виїхали з Миколаєва — брат сказав: "Залишайся вдома з сімʼями, а я пішов воювати" — розповідає брат Сергія Віктор.

Віктор Черняєв. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Сергій згадує, як прийшов до військкомату й одразу сказав, що хоче воювати на танку. Вільних танків тоді не було, але його взяли до 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Спершу він боронив Миколаїв, а потім разом із підрозділом вирушив на Донеччину.

"В перші дні повномасштабного вторгнення ми прийняли для себе чоловіче рішення — взяли до рук зброю".

Черняєв згадує один із боїв, коли армія РФ намагалася перейти річку. Їхні танки застрягли, і його побратим на псевдо Корсар підбив один із них. Сергій каже, що пропонував знищувати всі ворожі машини, але Корсар вирішив інакше.

"Він мені: "Ти ж танкіст, ти маєш розуміти. Ми зараз їх відженемо, і в нас буде в підрозділі два танки", — згадує Сергій.

Дрон у повітрі. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Під час боїв на Донеччині Сергій отримав травму, коли допомагав евакуювати пораненого побратима.

"Прилетіла міна, впали уламки. Паркан бетонний там стояв, він почав падати. Ми спробували перетягнути його (побратима — ред.) на іншу сторону. Я відчув біль, тріск. Але ми не могли зупинитися, нам треба було його евакуювати".

Евакуйований Сергієм та побратимами Юрій Александров помер у госпіталі. Після травми Черняєв продовжив службу в одному з районних ТЦК та СП Миколаївщини. У вільний час разом із братом Віктором вони почали збирати дрони для військових. За рік передали понад 100 дронів.

"Це різні моделі: сімки, девʼятки і десятки, нічні були дрони. Все це робиться під замовлення, яке формують пілоти. Завдяки тому, що люди задонатили – є можливість зібрати таку кількість дронів", – пояснює Сергій.

Тестування дрону у польових умовах. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Перед відправленням брати власноруч тестують техніку у польових умовах.

"З останніх найбільша ціль, яка була вражена і була підтверджена – це був "Гіацинт". Це великокаліберна артилерійська установка, вартість якої приблизно два мільйони доларів", — додає він.

Сергій каже, що частину дронів називають на честь загиблих побратимів.

"Рідні потім бачать відео роботи того дрону, який був названий на честь загиблого їхнього сина чи чоловіка, чи брата. І потім вони можуть бачити, як було знищено відповідну ворожу установку чи ворожого солдата".

Сергій Черняєв біля Алеї слави. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Одна з мотивацій Сергія – помститися за полеглих побратимів. Чоловік відвідує алею слави у своєму селищі та згадує як воював разом із товаришами.

Сергій згадує слова свого полеглого командира Василя Сімонова на псевдо Буц.

"Сказав такі слова: "Ми йдемо туди, де ми всі загинемо. Але в мене для вас найголовніші завдання і настанови. Я вас прошу: залишайтеся якомога довше живими. Геройський вчинок можна зробити швидко і людина загине. Але чим довше ви будете живими – тим більше зможете знищити ворогів", – згадує Черняєв.

Читати ще

Читати ще

Миколаївський краєзнавчий музей презентував виставку старовинних саней

Читати ще

«В єдності наша сила». За 2024 рік 39 військовослужбовців з Миколаївщини повернулися з російського полону

Довідковий Миколаїв