Зеленський обговорив із прем’єркою Італії передачу Україні системи SAMP/T і Формулу миру

Президент України Володимир Зеленський обговорив із Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні передачу Україні системи SAMP/T, відновлення української енергетичної системи та реалізацію Формули миру.

Про це Глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

"На полях форуму «Амброзетті» провів зустріч із Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Відновлення та відбудова України, зокрема енергетичної системи, – одне з тих питань, які обговорили під час зустрічі. Цінуємо рішення Італії прийняти наступну Конференцію з питань відновлення України, яка відбудеться 2025 року", — зазначив Зеленський.

Відео: Zelenskiy/Official

За його словами, йшлося також про реалізацію Формули миру. "Італія бере активну участь в імплементації кожного пункту. Дякую Джорджі Мелоні та італійському народу за підтримку й спільну роботу із відновлення справедливого миру", — наголосив Президент.

Окрім того, обговорювалася передача Україні системи SAMP/T, повідомив Зеленський в інтервʼю українським ЗМІ, яке транслювалося в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Із Джорджею Мелоні ми працюємо над системою SAMP/T. Вона буде в Україні, це важливий позитивний момент. Ми говоримо і працюємо, щоб наблизити цей день", — підкреслив Глава держави.

Читайте також: Зеленський обговорив із делегацією Конгресу США першочергові потреби ЗСУ

Він також наголосив, що обговорювалася "далекобійна справедливість для України" — можливість застосовувати західне озброєння для ураження військових цілей на території РФ.

"Італія є однією з тих країн, на яку ми розраховуємо. Я працював над цим проєктом, зустрічався з (главою Пентагону) Ллойдом Остіном, міністром оборони Німеччини Пісторіусом, канцлером Німеччини Шольцом, розмовляв з (президентом Франції) Макроном. Якщо ситуація в країні буде дозволяти мені виїхати на Генасамблею (ООН), будемо підсумовувати результати цієї зустрічі з президентом Байденом. Дуже сподіваюся на результат", — зазначив Зеленський.

За його словами, поки що у цьому питанні немає консенсусу. Водночас Президент нагадав, що свого часу не було консенсусу і щодо застосування зброї по цілях на території тимчасово окупованого Криму.

"Важливо знайти ключ хоча б до одінєї країни, тоді інші підтягнуться", — підкреслив Зеленський.

Своєю чергою пресслужба уряду Італії зазначає, що під час зустрічі Мелоні підтвердила, що підтримка України є ключовим пріоритетом порядку денного італійського головування в G7, і запевнила у незмінній відданості законній обороні України та досягненню справедливого і тривалого миру.