Президент України Володимир Зеленський обговорив із Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні передачу Україні системи SAMP/T, відновлення української енергетичної системи та реалізацію Формули миру.
Про це Глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
"На полях форуму «Амброзетті» провів зустріч із Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Відновлення та відбудова України, зокрема енергетичної системи, – одне з тих питань, які обговорили під час зустрічі. Цінуємо рішення Італії прийняти наступну Конференцію з питань відновлення України, яка відбудеться 2025 року", — зазначив Зеленський.
Відео: Zelenskiy/Official
За його словами, йшлося також про реалізацію Формули миру. "Італія бере активну участь в імплементації кожного пункту. Дякую Джорджі Мелоні та італійському народу за підтримку й спільну роботу із відновлення справедливого миру", — наголосив Президент.
Окрім того, обговорювалася передача Україні системи SAMP/T, повідомив Зеленський в інтервʼю українським ЗМІ, яке транслювалося в ефірі телемарафону "Єдині новини".
"Із Джорджею Мелоні ми працюємо над системою SAMP/T. Вона буде в Україні, це важливий позитивний момент. Ми говоримо і працюємо, щоб наблизити цей день", — підкреслив Глава держави.
Читайте також: Зеленський обговорив із делегацією Конгресу США першочергові потреби ЗСУ
Він також наголосив, що обговорювалася "далекобійна справедливість для України" — можливість застосовувати західне озброєння для ураження військових цілей на території РФ.
"Італія є однією з тих країн, на яку ми розраховуємо. Я працював над цим проєктом, зустрічався з (главою Пентагону) Ллойдом Остіном, міністром оборони Німеччини Пісторіусом, канцлером Німеччини Шольцом, розмовляв з (президентом Франції) Макроном. Якщо ситуація в країні буде дозволяти мені виїхати на Генасамблею (ООН), будемо підсумовувати результати цієї зустрічі з президентом Байденом. Дуже сподіваюся на результат", — зазначив Зеленський.
За його словами, поки що у цьому питанні немає консенсусу. Водночас Президент нагадав, що свого часу не було консенсусу і щодо застосування зброї по цілях на території тимчасово окупованого Криму.
"Важливо знайти ключ хоча б до одінєї країни, тоді інші підтягнуться", — підкреслив Зеленський.
Своєю чергою пресслужба уряду Італії зазначає, що під час зустрічі Мелоні підтвердила, що підтримка України є ключовим пріоритетом порядку денного італійського головування в G7, і запевнила у незмінній відданості законній обороні України та досягненню справедливого і тривалого миру.
Читайте також: Італія надала Україні понад €300 мільйонів прямої бюджетної підтримки
Сторони обговорили «останні події на місцях та найбільш нагальні потреби України напередодні зими та в умовах триваючих російських атак на цивільне населення та критично важливу інфраструктуру».
Агентство ANSA інформує, що після 40–хвилинної зустрічі Мелоні у розмові із журналістами підтвердила зобов’язання Італії підтримувати Київ у боротьбі проти російської агресії.
«Чого не можна робити, — це кидати Україну напризволяще. Це вибір, який Італія зробила і який не зміниться», — зазначила Мелоні.
Італія рішуче підтримує Україну після вторгнення РФ, але заявляє, що Київ не повинен використовувати надану нею військову допомогу за межами своєї території, йдеться у статті.
Читайте також: Зеленський зустрівся із Шольцом і подякував за лідерство в посиленні української ППО
Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 6 вересня, прибув до Італії. Він узяв участь у 50 міжнародному форумі «Амброзетті», а також зустрівся із представниками понад 30 провідних італійських компаній.
Фото: Офіс президента