Зеленський провів зустріч із гендиректором МАГАТЕ

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі відзначив, що важливо проводити постійний моніторинг не лише стану АЕС, а й критично важливих для їхньої роботи підстанцій.

Про це глава Української держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Провів зустріч із генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Основна увага під час перемовин – питанням посилення ядерної безпеки в Україні, забезпечення постійного моніторингу не лише стану АЕС, а й критично важливих для їхньої роботи підстанцій», – зазначив Зеленський.

Як повідомляється на сайті Президента України, глава Української держави також поінформував Рафаеля Гроссі про наслідки масованих російських обстрілів енергетичної інфраструктури України балістичними, крилатими ракетами та дронами-камікадзе, які призвели до тимчасового відключення енергоблоків АЕС від мережі та зниження їхньої потужності.

«Обстріли критичної інфраструктури з боку РФ є найбільшою загрозою для безпечного функціонування атомних станцій в Україні. Від цього передусім страждають звичайні люди», – наголосив Зеленський.

Щодо надання подальшої технічної допомоги нашій країні МАГАТЕ також запевнило в підтримці будівництва нових атомних блоків в Україні.

Під час зустрічі Зеленський подякував МАГАТЕ за два роки роботи на Запорізькій АЕС. «Підтримуємо подальший моніторинг агентством ситуації на станції», – сказав Президент. Після переговорів у Києві Рафаель Гроссі планує відвідати Запорізьку АЕС.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Запоріжжя заявив, що на сьогодні для повернення під контроль України захопленої росіянами Запорізької АЕС робляться лише політичні кроки. Але їх недостатньо.