Міжнародні партнери надають суттєву допомогу, щоб Україна могла вистояти проти агресії РФ, і наша країна докладе всіх зусиль, аби наступного року бути достатньо сильною для справедливого завершення війни шляхом дипломатії.
Про це Володимир Зеленський розповів журналістам в ніч на четвер за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО та провідними європейськими політиками, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Не все виконано, щоб казати, що Україна є достатньо сильною для тих чи інших дипломатичних кроків. Ми будемо робити все, щоб у наступному році нам вдалося бути сильними, і вже переходити до дипломатії. Я не вірю, що Путін хоче завершення війни, тому будемо розбиратися. У будь-якому випадку, з нашого боку ми робимо все, щоб закінчити цю війну справедливо для нас, для України», — сказав лідер Української держави.
Він нагадав, що шляхи до такої сильної позиції викладені в українському «Плані перемоги», який Україна передала американським та європейським партнерам. У цьому документі детально викладені елементи, які можуть посилити Україну: від кількості бригад і резервів та їх оснащення для надійного утримання фронту — до посилення пакету санкцій, який має зупинити виробництво певних видів зброї у РФ.
«Плюс — гарантії безпеки. Ми розуміємо, що найсильніші гарантії для України – це НАТО. Саме тому є пропозиція, є наше бажання щодо запрошення України. Чому не щодо (членства в – ред.) НАТО — тому, що ми у війні. Але запрошення — це важливий крок… Ми боремося за це право. Кожне таке рішення – дуже складна частина історії нашої держави», — зазначив Зеленський.
Читайте також: Зеленський — про перші переговори у Брюсселі: Зустріч з партнерами була дуже хороша
Президент підкреслив, — сильна позиція України формується шляхом підтримання сильної армії та потужної економіки: «Щодо економіки. Поки війна, у нас є серйозний дефіцит. Ми розуміємо, що таке дефіцит у бюджеті на $40-42 мільярди. Сьогодні ми це обговорювали з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, і ми закриваємо це у наступному році. Це велика робота, і я дякую партнерам за підтримку».
Глава держави нагадав, що країни G7 зробили важливі кроки для виділення Україні позики на 50 мільярдів доларів. Україна вже отримує ці гроші через Світовий банк, після того, як Сполучені Штати ухвалили рішення виділити кредит на 20 мільярдів доларів за рахунок надходжень від заморожених російських активів.
«Ми забезпечені фінансово на наступний рік. Це також посилює Україну», — наголосив Зеленський.
Читайте також: Світовий банк виділив Україні перший транш із фонду, що наповнюється за рахунок активів РФ
Він зауважив, що партнери продовжують надавати Україні суттєву військову допомогу, та повідомив, що сьогодні під час зустрічі прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні оголосила про наступний пакет озброєння для України.
«Але усього цього недостатньо, щоб гарантувати, що Путін не прийде знову. Тому найкраща (гарантія – ред.) – сильна армія, велика армія, найбільша в Європі армія. Обмежувати силу нашої армії ми просто не маємо права у будь-якому разі, навіть на шляху до НАТО. Армія повинна бути дуже сильною. Поки ми не в НАТО, ви (партнери – ред.) все одно ризикуєте, передусім ризикують ваші сили безпеки й оборони, ваш народ. Наш народ. Тож (нам потрібен – ред.) сильний Альянс, сильна армія, сильна економіка», — резюмував Президент України.
Читайте також: Зеленський назвав ключові теми переговорів у Брюсселі — безпекові гарантії, посилення армії та ППО
Як повідомлялося, Володимир Зеленський здійснює візит до Брюсселя. У середу він провів зустріч із президентом Франції Емануелем Макроном, генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, а також із низкою лідерів європейських країн та Єврокомісії у брюссельській резиденції генсека Альянсу.
У четвер Президент України візьме участь у роботі Європейської Ради, де зустрінеться з главами держав та урядів країн ЄС у розширеному форматі — для обговорення спільних викликів у сфері безпеки та потреб України для продовження боротьби проти російської агресії.