Зеленський запросив лідера нідерландської Партії свободи відвідати Україну

Президент Володимир Зеленський запросив лідера нідерландської Партії свободи Герта Вілдерса відвідати Україну.

Про це Глава держави заявив в інтервʼю українським ЗМІ, яке транслювалося в ефірі телемарафону "Єдині новини", за результатами зустрічі із нідерландським політиком, передає кореспондент Укрінформу.

Зеленський зазначив, що Партія свободи "має високий вплив на загальні рішення в Нідерландах".

"Він (Вілдерс — ред.) попросив про зустріч… Ми із ним поговорили. У принципі, він підтримує Україну в будь-якому випадку, вважає, що Україна бореться не тільки за себе, а і за спокій у світ, за всю Європу. Головні речі ми проговорили. Я радий знайомству. Думаю, що йому потрібно більше деталей. Я запросив його в Україну. Він знає Україну, до речі, дуже добре, дуже багато разів тут був. Думаю, будемо спілкуватися", — сказав Президент.

Він додав, що "треба партнерів не відштовхувати, а більше обʼєднувати навколо України".

Пресслужба Президента поінформувала, що під час зустрічі, яка відбулась у межах форуму «Амброзетті» в Італії, Зеленський подякував Нідерландам за комплексну підтримку України: оборонну, фінансову та гуманітарну. Він також відзначив вагомий внесок Нідерландів у посилення української протиповітряної оборони.

Глава держави поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію в Україні та виклики, з якими стикається країна під час протистояння повномасштабній російській агресії.

Він також розповів про зусилля України з відновлення справедливого й тривалого миру. Зокрема, йшлося про процес імплементації Формули миру за результатами першого, інавгураційного Саміту миру та підготовку до другого Саміту.

Читайте також: Нідерланди можуть припинити підтримку мігрантів, яким відмовили у наданні притулку

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 6 вересня, прибув до Італії для участі у форумі "Амброзетті".

У квітні лідер нідерландської ультраправої PVV (Партія свободи) Герт Вілдерс, чия партія перемогла на дострокових парламентських виборах, висловлював невдоволення щодо надання ще мільярда євро на військову допомогу Україні.

Раніше Вілдерс виступав за припинення постачання зброї в Україну, однак згодом змінив свою позицію, заявивши про підтримку України.

Фото: Офіс президента