З’ясували дії охоронців та внесли зміни до інструкції. У Миколаївській міськраді прокоментували недопуск людей в укриття

Будівля Миколаївської міської ради. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській міськраді станом на 20 грудня з'ясували обставини недопуску охоронцями людей до укриття. Охоронна фірма взяла на себе зобов'язання під час повітряних тривог тримати двері сховища цілодобово відчиненими та посилити охорону на час масових заходів.

Ситуацію кореспондентам Суспільного прокоментував керуючий справами виконавчого комітету Миколаївської міськради Андрій Волков.

Учасників акції "Гроші на ЗСУ" 16-го грудня не пустили в укриття в будівлі Миколаївської міської ради. Після розголосу цього випадку в установі тривало службове розслідування щодо дій охоронців.

"Ми запросили пояснення від працівників охоронної служби, які здійснюють охорону на нашому об'єкті, відповідно до чинного договору. Й відповідно до їх пояснень встановили, що оскільки відбувався масовий захід, але про цей масовий захід міська рада не була повідомлена і відповідно не була повідомлена служба охорони. Й вони не зорієнтувалися та не змогли встановити характер дій людей, які підходили до будівлі", — говорить Андрій Волков.

Зі слів охоронців, вони відчинили двері після розмови з правоохоронцями, але тоді повітряна тривога вже завершилася.

"Спочатку охоронці не відчинили двері, але потім коли підійшли поліцейські та подзвонили у дзвоника, вони відчинили двері та поспілкувалися з працівниками правоохоронних органів. У зв'язку з тим, що в процесі спілкування повітряна тривога закінчилася, ані працівники правоохоронних органів, ані громадяни уже до будівлі не заходили. Тому після цього охорона зачинила двері", — каже керуючий справами виконавчого комітету Миколаївської міськради.

Посадовець зазначив, що після спілкування з представниками охоронної фірми внесли зміни до інструкції "Про порядок охорони та доступу до приміщень Миколаївської міської ради".

"На час проведення подібних масових заходів ми посилимо охорону всередині будівлі для того, щоб запобігти будь-яким заворушенням, якщо такі можуть мати місце. Й двері міської ради на період повітряної тривоги будуть відчинені. Охоронна фірма взяла на себе зобов'язання в будь-який час доби тримати двері відчиненими та надавати можливість громадянам, які перебувають поряд із будівлею пройти в приміщення бомбосховища", — розповів Андрій Волков.

Що відомо

• У Миколаєві учасників акції "Гроші на ЗСУ", яких повітряна тривога 16-го грудня застала на вулиці, не пустили в укриття в будівлі міської ради: коментарі очевидців.
  • За вказаним фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за статтею Частина один статті 135 Кримінального кодексу України"Залишення в небезпеці". Правоохоронці встановлюють всі обставини події та організовують слідчі заходи.