Зменшити рівень у водосховищі, щоб зберегти природу: на Миколаївщині екологиня подала позов проти «Енергоатому»

За інформацією: Суспільне.

У місті Южноукраїнськ 25 червня відбулося перше судове засідання по суті позову екологині Інни Тимченко до державного підприємства "Енергоатом". Вона через суд намагається зобов'язати енергогенеруючу компанію не підіймати підпірний рівень Олександрівського водосховища, натомість зменшити його, аби не допустити затоплення частини національного парку "Бузький Гард".

На судовому засіданні були присутні кореспонденти Суспільного.

За словами Інни Тимченко, "Енергоатом" планує підняття рівня Олександрівського водосховища, що може призвести до затоплення пам'яток та унікальної природи Бузького Гарду.

Позначка 20,7. Суспільне Миколаїв

Екологиня звернулася до суду з позовом:

  • Зобов`язати ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" знизити підпірний рівень Олександрівського водосховища на річці Південний Буг з 16 до 8 метрів;
  • Заборонити "Енергоатому" провадження планованої діяльності щодо завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів 3-6 з поетапним підвищенням підпірного рівня (НПР) Олександрівського водосховища на річці Південний Буг до позначки 16,9 та 20,7 метра.

Інна Тимченко з адвокатом під час засідання, Южноукраїнськ, 25 червня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Під час засідання 25-го червня суд заслухав сторони та двох свідків. У якості третьої сторони до справи залучені Кабінет міністрів України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерство культури України, Миколаївська обласна державна адміністрація, Державна екологічна інспекція України, Миколаївська обласна прокуратура, Миколаївська обласна рада.

З усіх перелічених взяли участь у засіданні онлайн представники Кабміну та Мінкульту, у залі була представниця прокуратури.

Судове засідання. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Наступне засідання суддя Олександр Савін призначив на 12 серпня. Сторони, що не з’явилися та не повідомили про причини неявки, запросять повторно.

Що відомо

  • Оголошені НАЕК "Енергоатом" наміри щодо підвищення рівня води в Олександрівському водосховищі та запуску двох нових об’єктів на Ташлицькій гідроакумулюючій електростанції викликали негативну реакцію науковців та екологічних громадських організацій – відповідне звернення до керівників держави опубліковане на сайті Національного екологічного центру України. Проти цих планів Енергоатому виступає і Миколаївська обласна військова адміністрація.
  • Крім знищення частини унікального комплексу культурно-історичної спадщини, говорить екологиня, внаслідок додаткового промислового втручання у природний стан річки Південний Буг постраждає екосистема та погіршиться якість води – це сьогодні напряму стосується жителів Миколаєва, у міському водопроводі вода з Південнобузького лиману.

Довідковий Миколаїв