Знищення заповідної території: які наслідки пожеж на Кінбурнській косі Миколаївщини

За інформацією: Суспільне.

Протягом 2022-2023 років вогонь знищив майже 7590 гектарів заповідної території тимчасово окупованого Кінбурнського півострова Миколаївщини. Пожежі виникали внаслідок надзвичайних ситуацій та бойових дій під час воєнного стану.

Про це повідомили на сайті Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

За даними відомства, фахівці оцінили 252 пожежі лісів та іншої рослинності півострова. Внаслідок пожеж зазнали шкоди заповідні території:

  • Національного природного парку "Білоберіжжя Святослава";
  • Регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса";
  • Чорноморського біосферного заповідника.

Кількість викидів забруднюючих речовин та їхніх сумішей в атмосферу склала майже 5,5 мільйона тонн, з яких 5,4 — діоксиду вуглецю. Розрахунки шкоди базувалися на даних дистанційного зондуванняОтримання інформації про об'єкт або явище без фізичного контакту з об'єктом, на відміну від безпосереднього спостереження на місцевості.. А також картах наслідків пожеж військового періоду, які уклав науковець Євген Касьянов.

Збитки півострову склали майже 300 мільярдів гривень. Зафіксовані дані використають для кримінального провадження за фактомЧастина 1 статті 438 Кримінального кодексу України. "Воєнних злочинів".

Що відомо про збитки довкіллю внаслідок бойових дій

  • На Кінбурні підрахувати точні збитки, завдані довкіллю, наразі неможливо через бойові дії та окупацію півострова.
  • Площа природно-заповідного фонду Миколаївської області на липень 2024 року становить 3,18 відсотка від площі області. Всього на Миколаївщині 158 заповідних територій та об’єктів, площа природно-заповідного фонду складає 78 305 гектарів.
  • На Миколаївщині внаслідок бойових дій і обстрілів ґрунти зазнали значного хімічного забруднення небезпечними речовинами. Для дослідження цієї проблеми та розробки плану відновлення земельних ресурсів область приєдналася до проєкту Програми розвитку ООН.
  • У ніч на 28 грудня 2024 року у Миколаєві стався витік рослинної олії у ґрунти внаслідок пошкодження резервуара уламками безпілотника. Забруднено понад дев'ять тисяч квадратних метрів річки Південний Буг та сім тисяч квадратних метрів ґрунту. Попередньо, сума збитків складає 45 мільярдів гривень.
  • Довкілля зазнає втрат і через обстріли по критичній інфраструктурі. Так, військові РФ десятого жовтня 2024 року двічі атакували об’єкт критичної інфраструктури у Миколаєві. Через це пошкоджено та зруйновано виробничі приміщення і споруди підприємства, що завдало збитків довкіллю.

Читати ще

Читати ще

У Миколаєві студенти оновили сквер завдяки гранту

Довідковий Миколаїв