За інформацією: Суспільне.
Сільгоспвиробники з Миколаївської та Херсонської областей об'єдналися у найбільшу в Україні організацію водокористувачів. До складу ОВК "Інгулецька" увійшло 24 виробники аграрної продукції. Більшість з них зазнали збитків внаслідок військової агресії Росії.
Про це повідомили у Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.
За словами очільника організації водокористувачів "Інгулецька" Ростислава Горобця, об'єднання має мету – відновити на півдні зрошення на площі п'ять тисяч гектарів.
"Домовлятися довелося довго, адже організація водокористувачів створювалася на території 16 територіальних громад із різним баченням та пріоритетами розвитку, оцінками аграріїв щодо реформи гідротехнічної меліорації. Проблемним було питання щодо масштабності зрошувальних систем, адже їх три, і вони пов’язані між собою. Та, щоб не допустити технологічного розриву у функціонуванні систем, ми вирішили створити єдину організацію водокористувачів "Інгулецька", — розповідає Ростислав Горобець.
Канал організації водокористувачів «Інгулецька». ОВК «Інгулецька»/Facebook
Територія обслуговування ОВК становить 121,5 тисячі гектарів у межах зрошувальних систем:
- Інгулецької – 60,8 тисячі гектарів;
- Явкинської – 50,3 тисячі гектарів;
- Спаської – 10,4 тисячі гектарів.
"Найбільшою проблемою є критичний стан окремих ділянок мережі, зокрема каналів. Інгулецька система є здебільшого відкритого типу, на ній дуже мало насосних станцій, але є величезна кількість каналів – понад 850, їх загальна довжина понад дві тисячі кілометрів. Збудовані вони у 50-70-х роках минулого століття, і деякі з них мають монолітне покриття, що практично неможливо ущільнити та частково перекрити. Потрібна його заміна або накриття поліетиленом", — додає Ростислав Горобець.
У 2024 році аграрії ОВК зрошували 10 тисяч гектарів сільгоспугідь, на яких переважно овочі, зернові та олійні культури. У 2020-2021 роках загальна площа зрошення становила понад 30 тисяч гектарів, поінформували у Державному агентстві.
Капуста, що вирощують на одному з полів Миколаївщини, 15 жовтня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
ОВК є учасником субгрантової підтримки від Програми USAID АГРО, зауважує Горобець.
"Плануємо облаштувати систему краплинного зрошення на площі 308 гектарів та впровадити систему дистанційного моніторингу обладнання. Це дозволить нам збільшити врожайність овочевих культур, забезпечить економію водних ресурсів і знизить собівартість продукції", — додає очільник ОВК.
Станом на 13 листопада 2024 року організація інвентаризує меліоративні мережі на території Білозерської та Шевченківської громад, поінформував Ростислав Горобець.
Читати ще
Читати ще
«Бачив велику кількість різних поранень» — історія Фіксика, водія медеваку з очаківського 73 морського центру
Читати ще
На Миколаївщині 13 листопада очікується невеликий дощ