За інформацією: Суспільне.
У соцмережах поширюється нова хвиля онлайн-фішингуЦе один з найпопулярніших видів кіберзлочинів. Основна мета шахраїв – добровільно отримати доступ конфіденційної інформації. Шахраї, давлячи на особисті емоції людини, намагаються отримати доступ до акаунтів та інтернет-банкінгу користувачів.
Про даний тип шахрайства другого квітня кореспондентам Суспільного розповів старший оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам у Миколаївській області Юрій Попов.
За словами поліцейського, фішинг починається з коментаря під дописом, зазвичай образливого, щоб зачепити людину та вплинути на її емоції. Юрій Попов говорить, що такі коментарі можуть різнитися.
"Це один з методів соціальної інженерії, коли людину намагаються під щось підбурювати. Зацікавити, можливо, таким чином. Тобто спонукають її перейти на профіль того, хто її образив", — говорить кіберполіцейський.
Приклад фішингових повідомлень
Посилання у профілі фейкового акаунту
Приклад фішингового повідомлення
Юрій Попов розповів, коли людина переходить за цим профілем, бачить що він закритий і є єдине посилання. Воно може вести на сторінку іншого месенджеру. При переході за цим посиланням людину просять авторизуватися.
"Людина авторизується, через якийсь месенджер. Або можливо через свій профіль інстаграму і її дані отримує саме шахрай", — каже кіберполіцейський.
Чим небезпечні такі повідомлення
Доступ до соціальної мережі, дає шахраям змогу писати друзям в профілі з проханням позичити гроші, каже фахівець
"Якщо цей ланцюг подій налаштований шахраєм якось іншим чином, передбачає доступ через онлайн-банкінг. То звісно шахрай отримує доступ до онлайн-банкінгу і вже сам зможе розпоряджатися грошима, які є на картці", — розповів Попов.
Юрій Попов. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Як вберегтися від онлайн-фішингу:
- Обмежити коло людей, які можуть коментувати дописи;
- Користуватися додатками-автентифікаторами;
- Використовувати двофакторну автентифікацію;
- Не реагувати на підозрілі посилання;
- Не вводити особисті або банківські дані на підозрілих сайтах.
Постраждалих від цієї схеми шахрайства станом на друге квітня на Миколаївщині не реєстрували, додав Юрій Попов.