А так можна було? «безкоштовний» піар для Гройсмана за бюджетні гроші

фотогалерея

КИЇВ. 8 листопада. УНН. У Вінницькій міській раді, виявляється, не вбачають нічого поганого у тому, що експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман відверто піариться на допомозі ЗСУ за кошти вінничан. Принаймні, такий висновок можна зробити із відповіді Вінницької міської ради на інформаційний запит УНН.

Гройсману можна

Гройсман, нагадаємо, у якості керівника, так званого, Міжрегіонального гуманітарного координаційного штабу, гучно попіарився на передачі до лав ЗСУ п’яти позашляховиків-ловців шахедів та більш ніж 200 дронів.

І була б в цьому хоча б якась логіка, якби позашляховики та дрони цей штаб, приміром, отримав від іноземних партнерів або придбав за кошти благодійників.

А так, замість гучного піару вийшов гучний скандал, адже і позашляховики, і дрони купувалися міською радою за бюджетні кошти.

При цьому, у міськраді Винниці навіть не напружували себе поясненнями, а який стосунок до цієї закупівлі має згаданий штаб і персонально Гройсман. Визнали, що позашляховики та дрони дійсно купувалися за бюджетні кошти, а далі видали ось такий «чудовий» текст:

«Інформаційні повідомлення про роботи виконавчих органів Вінницької міської ради в рамках роботи Міжрегіонального гуманітарного координаційного штабу висвітлюється на офіційних джерелах Вінницької міської ради та надається на відповідні інформаційні запити в повному обсязі. Вказана інформація є відкритою та загальнодоступною, тому може вільно копіюватись та розміщуватись на сторінках соцмереж усіма охочими».

Напрошується висновок, що вся роль штабу зводиться до того, що він просто існує, і керує ним особисто Гройсман. Ну а те, що Володимир Борисович попіарився на допомозі вінничан армії, то це, за логікою Вінницької міськради, не заборонено.Принаймні йому.

Штаб одного актора

Власне, не варто було очікувати чогось іншого від документу за підписом заступника міського голови Вінниці Сергія Тимощука. Свою посаду він обіймає вже майже 10 років і є давнім соратником мера Вінниці Сергія Моргунова.

А Моргунов давній і близький соратник самого Володимира Гройсмана. При чому, настільки близький, що навіть своїм радником по міському господарству зробив батька Володимира Борисовича – Бориса Ісааковича 

До того, ж нині саме Моргунов, де-факто, керує партією «Українська стратегія Гройсмана» (УСГ) та офіційно є керівником обласного осередку партії.

Вже неодноразово згаданий нами штаб у березні 2022 року Моргунов створив на пару ще з одним соратником Гройсмана та представником УСГ — головою Вінницької обласної ради Вячеславом Соколовим (що був обраний до цієї ради саме від УСГ).
І створювали штаб, судячи з усього, виключно для того, щоб його очолив особисто експрем’єр Гройсман і ніхто інший.

Сам штаб, то окрема історія. Структура з не до кінця зрозумілим статусом має серед своїх функцій (передбачено положенням про штаб) – забезпечення функціонування критичної інфраструктури та логістики, а ще продовольчої безпеки, економіки та бізнесу.

В багатьох моментах – це навіть не функції міської та обласної рад. І тим більше не штабу Гройсмана.

Показовим є той момент, що Моргунов та Соколовий не залучили до створення цього штабу обласну військову адміністрацію. І тут все логічно: голова ОВА Сергій Борзов не їхньої «стратегічної» тусовки.

Для експрем’єра та його соратників ситуація майже ідеальна: є монопартійний координаційний штаб, який, фактично, узурпував гуманітарний напрямок у Вінницькій області, і є Гройсман, який завдяки цьому штабу мріє повернутися у велику політику. Однак, чи не скидається це на банальне паразитування на бюджетних коштах?

Джерело: УНН

Джерело

Довідковий Миколаїв