Друга річниця удару Росії по Миколаївській обласній раді: що відомо з трагедії

Пошкоджена будівля Миколаївської ОДА, березень 2022 року. Фото: Миколаївська ОДА

Два роки тому, 29 березня 2022 року, російська ракета влучила у будівлю Миколаївської обласної ради. Внаслідок удару була зруйнована центральна секція з дев’ятого по перший поверх. Список загиблих людей налічує 37 прізвищ.

Журналісти Суспільного зібрали спогади з події дворічної давнини.

Удар було здійснено о 8:45, коли більшість працівників тільки прийшли на роботу. Окупанти запустили по будівлі облради ракету "Калібр".

Центральна секція обвалилась з дев’ятого по перший поверх. Пошуково-рятувальна операція тривала п'ять днів.

Будівля обласної ради станом на березень 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У списку загиблих 37 прізвищ — це співробітники ОВА, обласної ради, Господарського суду, військовослужбовці різних підрозділів, які здійснювали охорону кварталу.

"Я бачив ракету, вона над головою пролетіла. Полетіла в центр. Ми саме сідали в машину. За дві хвилини були на місці, вже бачили, що там відбувається", — згадував рік тому начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

В ефірі національного телемарафону Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що росіяни били точково.

"Можу зробити висновок, що окупанти просто вирішили зруйнувати цю будівлю, враховуючи, що там перебуває Віталій Кім", — сказав Олександр Сєнкевич.

Рятувальники ДСНС дістають людину з-під завалів. Рятувальні роботи в будівлі обласної ради, 29.03.2022. Фото: ДСНС

Кім у коментарі кореспондентам Суспільного також додав, що функціонування механізму обласної адміністрації неможливо було в дистанційному режимі.

"Ці питання, що ви задаєте, чому людей не розосередили, я теж ставив, чи можна було б уникнути. На жаль, ні, тому що функціонування всього цього механізму потребувало щоденної роботи. Ми просто не змогли б зупинити область на декілька днів", — говорить Віталій Кім.