Експерт: Іран поки що не наважиться на пряме військове зіткнення з Ізраїлем, але будуть підтримувати терористів

Олександр Мусієнко

КИЇВ. 9 жовтня. УНН. Іран, або інша держава, поки що не наважиться на пряме військове зіткнення та протистояння з Ізраїлем. Але Іран буде підживлювати цей конфлікт та постачати зброю ісламістському угрупованню «Хезболлі» в Ліван, підтримувати ХАМАС, постачаючи ракети. Таку думку журналісту УНН висловив військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Цитата

«Вочевидь, непогано підготували цю атаку терористи ХАМАСу завдяки, я думаю, зовнішнього сприяння та підтримки, інструктажу Ірану та росії, тому що атака була проведена, дійсно, доволі-таки на злагодженому рівні. Дійсно, можна спостерігати певну раптовість, яка застала зненацька, і це дало можливість терористам практично в перший момент здійснити масштабну атаку», — розповів Мусієнко.

Він зазначив, що з боку Ізраїлю дійсно була певна незлагодженість і були продемонстровані не найвищі засоби реагування.

«Але жодна система не ідеальна, і в будь-якій системі можуть відбутися збої. Зрештою, те, що відбулося, дало можливість терористам ХАМАСу виграти перші кілька годин, і все. Далі ситуація почала розвиватися не на користь терористів, тому що пішли активні масовані удари, пішов відбій фактично атак, і зараз тривають ще бої, але придушують ці спалахи терористичної активності», — сказав Мусієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХАМАС багато років обманював Ізраїль, аби напасти зненацька — Reuters

Також експерт спрогнозував, скільки часу потрібно Ізраїлю, щоб подавити спалах ворожої активності ХАМАСу.

«Якщо брати саме по придушенню ХАМАСу, то, я думаю, не дуже довго, якщо не буде безпосередньо пряме втручання Ірану, або не буде додаткове втручання «Хезболли» (ісламістське угруповання – ред.) з Лівану чи інших терористичних груп, або держав. Я думаю, що Ізраїль впорається остаточно, щоб подавити спалах ворожої активності, протягом кількох найближчих тижнів, це максимум», — зазначив Мусієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗС Ізраїлю: військові відновили контроль над усіма містами біля кордону з Газою, але бойовики можуть ще залишатися

Окрім того, на думку експерта, Іран поки що навряд зважиться на пряме військове зіткнення з Ізраїлем.

«Чи зважиться Іран на пряме військове зіткнення та протистояння, або інша держава з Ізраїлем… Я думаю, що поки що ні, але, звичайно, вони будуть підтримувати, підживлювати цей конфлікт, вони будуть постачати зброю «Хезболлі» в Ліван, вони будуть надалі підтримувати ХАМАС, постачати ракети, які будуть летіти на Ізраїль, якщо не буде більш рішучої реакції Заходу на те, що відбулося, тобто на дії Ірану», — сказав Мусієнко.

Джерело: УНН

Джерело

Довідковий Миколаїв