Як Дубінський родича дружини за кордон вивозив: стали відомі деталі справи

КИЇВ. 3 листопада. УНН. Народний депутат Олександр Дубінський підозрюється у переправленні за кордон брата своєї дружини. УНН стали відомі деякі деталі цієї справи.

Деталі

Дубінського та одного з його спільників підозрюють у скоєнні злочину передбачено ч.2. ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон (мова йде про скоєння таких дій повторно чи щодо декількох осіб) – санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 7 років.

Кримінальне провадження було розпочате після того, як дехто на прізвище Базюк у липні цього року намагався на своєму авто перетнути кордон із Молдовою за дозволом, наданим після внесення до системи «Шлях». Підставою для внесення до системи стало клопотання ГО «Медіаоборона». Однак вказаний громадянин, коли його опитали прикордонники, виявився необізнаним з діяльністю цього ГО і повідомив, що документи йому передав нардеп Дубінський, який є чоловіком його сестри. Виявилося, що Базюк мав виїхати за кордон, аби перегнати особисте авто Дубінського з аеропорту Кишинева до Відня.

Пізніше в ході розслідування правоохоронці виявили листування між фігурантами кримінального провадження, яке підтверджувало причетність Дубінського до організації незаконного виїзду Базюка. А також встановили, що ГО «Медіаоборона» фактично не проводить жодної діяльності і є підконтрольною нардепу структурою.

Додамо

У серпні 2023 року Дубінському повідомили про підозру у внесенні службовою особою неправдивих відомостей до офіційних документів, на підставі яких він виїхав за кордон нібито під приводом супроводження батька на лікування.

Слідство встановило, що народний депутат отримав дозвіл залишити Україну під цим приводом та самостійно покинув країну 27 червня 2023 року.

Своєю чергою батько нардепа самостійно виїхав за кордон 26 червня 2023 року, а потім повернувся до України 11 липня 2023 року. Сам нардеп повернувся до України лише 27 липня 2023 року.

Правоохоронці отримали інформацію, що під час перебування за кордоном народний депутат встиг двічі відвідати Італію, Хорватію та Іспанію.

Джерело: УНН

Джерело

Довідковий Миколаїв