Якість пального з початком повномасштабної війни значно погіршилась – експерти

фотогалерея

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. З початку повномасштабного вторгнення рф обсяг досліджень палива, мастил та нафтопродуктів збільшився вдвічі. Мережеві автозаправні станції мають «відносно кращу якість продукції», а від заправок на локальних, одиничних пунктах «ймовірно, варто утримуватися». Про це, розповідаючи про результати експертиз нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів, в коментарі УНН повідомили експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Цитата

«Неодноразово були такі випадки, що громадяни заправлялися на станціях неякісним пальним і після того мали величезні проблеми з автомобілем, доводилося повністю замінювати двигун та проводити багато додаткових робіт. Звичайно це значні фінансові витрати. Мережеві станції мають відносно кращу якість продукції, а від заправок на локальних, одиничних пунктах, ймовірно, варто утримуватися», − зазначили вони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні шквал підробок пластикових документів — у КНДІСЕ розповіли подробиці

«Результати часто були негативними, а нині стали ще гіршими. Наприклад, раніше часто доводилось перевіряти пальне на вміст компонентів, яких у речовині не повинно бути і виявлялося, що одна чи дві домішки не відповідали вимогам. Нині трапляється, що суміш на початку дослідження не ідентифікується жодним чином. Простими словами пальне чи розчинник за жодними характеристиками не схоже на оригінальний зразок», — зазначили експерти КНДІСЕ.

За їх словами, експертизи проводяться у тих випадках, коли є підозра на порушення якості чи інші подібні негативні фактори.

«Загалом такі дослідження сприяють безпеці споживачів, забезпечують відповідність нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів стандартам якості та безпеки. Йдеться про уникнення збитків через використання неякісного палива, що може призвести до пошкодження двигунів та обладнання, інших негативних наслідків. Це особливо важливо для транспортних засобів, виробництва та енергетики, стратегічного управління в умовах воєнних дій, безпеки, сталого розвитку, економічної стійкості та гуманітарних дій», — резюмували фахівці КНДІСЕ.