Міський голова Олександр Сєнкевич. Фото: Суспільне Миколаїв

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич — єдиний з України, кого призначили до правління Глобальної угоди мерів (GCoM). Сталось це під час Всесвітнього кліматичного саміту COP-28 3 грудня у Дубаї.

Про це повідомила пресслужба організації Global Covenant of Mayors for Climate & Energy.

У Раді правління Глобальної угоди мер Сєнкевич буде послом поточних місцевих кліматичних заходів, який представляє не лише Миколаїв та Україну, а загалом регіон Східної Європи та Центральної Азії.

"Співпрацюючи з керівництвом GCoM, мер Сєнкевич допоможе розширити можливості містам — працювати в тандемі з національними урядами, щоб не тільки досягти, але й перевершити їхні найамбітніші цілі в рамках Паризької кліматичної угоди", — йдеться у пресрелізі організації.

Зі слів виконавчого віцепрезидента комісії з Європейської зеленої угоди й міжінституційних відносин і прогнозування Мароша Шефчовича, зміна клімату та втрата біорізноманіття руйнує суспільство по всьому світу, і місцеві лідери знають, що не можна гаяти часу.

"Протистояти цьому величезному виклику, відбиваючись від жорстокої війни з боку Росії, є надзвичайним. Я щиро вітаю мера Сєнкевича з його стійким напрямком боротьби з кліматичними проблемами в особливо складних обставинах", — сказав Марош Шефчович.

Миколаївський міський голова Сєнкевич єдиний з України обраний до Ради правління GCoM. Фото: Global Covenant of Mayors for Climate & Energy

За словами міського голови Олександра Сєнкевича, приєднатися до вмотивованої групи місцевих лідерів, які віддані справі побудови стійкішого суспільства та покращення якості життя у всьому світі, є великою честю.

Я з нетерпінням чекаю можливості поділитися своїми знаннями та унікальним досвідом із цією групою й також працювати разом, щоб прискорити розвиток клімату та енергетики для більш екологічного та здорового майбутнього.

До Ради правління входять лише 10 мерів різних міст світу, серед яких відтепер і міський голова Миколаєва.