На Миколаївщині запровадили курси з малярства-штукатурництва для жінок

Учасниця курсу Євгенія роздивляє інструменти. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

З четвертого березня у п'ятьох громадах Миколаївщини стартували безкоштовні заняття з малярства-штукатурництва. Це напрям з серії курсів "чоловічих професій" для жінок. За час реалізації проєкту до нього долучилися понад дві тисячі жінок у чотирьох областях України.

У чому особливість проєкту — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами координаторки Юлії Ящук, курси запроваджені в рамках проєкту "WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей".

"Ми розуміємо, що ситуація на ринку праці змінюється у зв'язку з мобілізацією та втратами, які ми несемо з-поміж населення. Тому ми розпочали цикл курсів з маскулінних професій — це маляри-штукатури, комп'ютерна діагностика авто та трактористки", — розповідає координаторка.

Національна координаторка проєкту Юлія Ящук. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Ящук каже, по завершенню курсів жінка отримує стартовий набір — це шпателі різної довжини й ширини, валики, ножички.

Заняття з малярства-штукатурництва. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Курси з малярства-штукатурства запровадили в чотирьох областях України: Миколаївській, Сумській, Полтавській та Дніпропетровській. Це перший набір жінок на такі курси з моменту організації проєкту восени 2023 року, каже регіональна координаторка Ольга Степаненко.

"Реалізовується він безпосередньо в п'яти громадах (Миколаївщини — ред.): Вознесенськ, Воскресенськ, Первомайськ, Нова Одеса і Березнегувате", — зазначає Ольга Степаненко.

Регіональна координаторка проєкту Ольга Степаненко. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами кар'єрної радниці Валентини Кровоносової, передусім програма діє для внутрішньо переміщених осіб, жінок багатодітних сімей, людей з інвалідністю, малозабезпечених та самотніх жінок.

Головний критерій — жінка на момент відвідування курсів має бути непрацевлаштованою.

"Курси маляра-штукатура триватимуть п'ять днів. Потім майстер видає сертифікат", — додає радниця.

Кар’єрна радниця Валентина Кривоносова в роботі. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Викладач Андрій Блажевський повідомляє, на курси у Вознесенську записалися 15 людей. Заняття відбуваються у майстерні місцевого професійного ліцею, де є облаштовані робочі місця, додає директор ліцею Сергій Путієнко.

"Ми бачимо тут і глину, яку використовуємо для відпрацювання навичок зі штукатурки. Також є інша половина майстерні, де ми працюємо із сумішами", — розповідає директор.

Викладач Андрій Блажевський проводить заняття. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Вивчення назв інструментів є одним із завдань на курсах. Учасниця Євгенія, в минулому медикиня, називає більшість з них.

"Я проживаю в приватному будинку. Він завжди потребує якогось ремонту: десь щось підклеїти, десь підштукатурити. Наймаєш працівників. Але ж мені подобається самій це робити й тому зацікавилась цим проєктом", — каже Євгенія.

Учасниця Євгенія. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На курси прийшла і Тетяна. Каже, дізналася про них в соцмережах.

"Я сама можу штукатурити. Ось мені сподобалася зараз новомодна декоративна штукатурка — я собі її зробила на кухні. Прийшла, щоб підвищити свою кваліфікацію. Можливо, щось ще не вмію і неправильно роблю", — розповідає Тетяна.

Учасниця Тетяна. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Заняття впроваджують за підтримки фонду ООН в галузі народонаселення коштом Європейського Союзу в партнерстві з громадською організацією "Новаційні соціальні рішення".