На Вінниччині політсила Гройсмана відбирає мандати у місцевих депутатів, які виступають проти партійного диктату

КИЇВ. 31 жовтня. УНН. Партія експрем’єра “Українська стратегія Гройсмана” (УСГ) без будь-яких пояснень намагається позбавити мандатів декількох своїх депутатів у Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді. Депутати проти партійного свавілля і відстоюють у суді своє законне право представляти виборців. Про це кореспонденту УНН повідомив депутат Тростянецької селищної ради від УСГ Максим Щуренко.

Деталі

За словами Щуренка, рішення про відкликання “за народною ініціативою” приймалося на партійній конференції без будь-якої аргументації. Тож депутати вирішили оскаржити його у суді.

“Ми судимося. У нас 26 жовтня, в четвер, відбувся суд. Не знаю, який він по рахунку, яке судове засідання. Вже почали розглядати справу по суті. Понад 2 години ми доводили свою правоту і найбільше мене здивувало — суддя хотів вникнути у справу і вникнути у справу по суті. То ми на його питання відповідали у повній мірі, натомість адвокат від партії „Українська стратегія Гройсмана“ чомусь не знав відповіді на більшість запитань, які йому задавались”, — пояснив депутат.

Максим Щуренко розповідає, що одразу ж після місцевих виборів 2020 року партія, фактично, забула про існування своїх депутатів. Але наприкінці березня цього року їм привезли якогось куратора і сказали, що тепер ця людина буде визначати, як фракція у селищній раді має голосувати по деяких питаннях.

Від цього куратора, як зазначає Щуренко, надійшла вказівка утриматися від голосування за фінансові звіти селищної ради. І більшість депутатів відмовилися її виконувати.

“Перед цим було п’ять сесій, де ми всі одноголосно голосували за виділення коштів на проведення якихось ремонтних робіт і так далі, а тепер перед нами звітують, що використали кошти, за які ж ми і голосували, і ми будемо утримуватися? А де логіка? Немає. Відповідно було прийнято на засіданні фракції рішення, що ми не будемо утримуватися, і я сказав депутатам, що не буду нікого заставляти — це ваше виключне бачення. І тому сім депутатів, якщо я правильно пам’ятаю, голосували, щоб підтримувати звіт, один депутат принципово не з’явився, тому що він злякався, і один утримався, так як рекомендувала партія. У нас диктатури немає, і я нікого не можу заставити. Бо ми — депутати, за нас голосували люди і кожен відстоює інтереси своїх людей”, — сказав він.

Саме після того, коли депутати проявили свою принциповість, і був запущений процес їх відкликання.

За словами Щуренка, подібне партійне свавілля відбувається і в інших населених пунктах Вінницької області: у Тульчині, Гайсині, Бершаді.

При цьому, депутат наголошує, що більшість членів партії не підтримують беззаконня керівництва “Української стратегії Гройсмана”. Але, водночас, бояться про це відкрито говорити.

“Я бачив, як проходила конференція — всі, як вівці… Руки піднімають, а голови поопускали. Їм потім навіть соромно в очі дивитися. Деякі, після того як відбулася конференція, дзвонили і казали: “Ми не могли інакше поступити, бо завтра будемо на вашому місці. І все. Нам довелося так голосувати”, — додав Максим Щуренко.

Джерело: УНН