Небезпека у воді: водолази ДСНС обстежують акваторію Миколаївщини

Водолаз. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Водолази Головного управління ДСНС у Миколаївській області продовжують обстеження водних територій області на наявність вибухонебезпечних предметів. Найчастіше в акваторії Миколаївщини трапляються протитанкові міни, касетні елементи та артилерійські снаряди.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник відділення з підводного розмінування Володимир Козирєв.

За допомогою спеціального обладнання та захисного спорядження водолази знаходять у водоймах міста та області залишки від російських ракет, дронів та касетних боєприпасів, говорить начальник відділення з підводного розмінування Володимир Козирєв. Пошуковими роботами займаються два відділення підводного розміновування.

"Ми працюємо на всій Миколаївській області, працюємо безпосередньо на пошук вибухонебезпечних предметів, на обстеження акваторії по очищенню пляжів в літні сезони, також проводимо пошуки потерпілих, які втонули, або тонуть на воді. Також проводимо роботи з навчання людей правильному поводженню на воді", — розповів Володимир Козирєв.

Володимир Козирєв. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

З початку повномасштабної війни водолази-сапери у акваторії Миколаївщини продовжують виявляти різного типу вибухонебезпечні предмети.

"Найчастіше траплялися такі вибухонебезпечні предмети як протитанкові міни, вони знаходилися ближче до тієї зони, де була окупація територій — це Снігурівська громада та більш туди до Херсонської області. Також знаходили артилерійські снаряди, ті що не вибухнули, також касетні елементи. Найчастіше це ті місця де були обстріли касетними елементами.Також місця, де були обстріли ракетами або безпілотними дронами".

Перевірка спорядження. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

При виявленні вибухонебезпечних предметів у водоймі необхідно відразу ж зателефонувати 101 чи 102, та не намагатися самостійно вилучити їх, розповів Володимир Козирєв.