Одну з вулиць Одеси планують перейменувати на честь миколаївського льотчика

Ігор Бедзай. Фото: slovoidilo.ua

Вулиця Якутська в Одесі може отримає іншу назву на честь Ігоря Бедзая — героя-авіатора, який загинув під час бойових дій. Пропозиції для перейменування висунула історико-топонімічна комісія, їх підтримали на громадських обговореннях.

Про це повідомили на сайті міськради.

Історико-топонімічна комісія Одеської міськради 18-го грудня прийняла рішення щодо зміни назви вулиці, яке тепер очікує затвердження на наступній сесії депутатів міськради.

Відповідний проєкт рішення "Про перейменування об’єктів топоніміки на території міста Одеси" внесли на розгляд виконкому на підставі закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії".

Що відомо про Ігоря Бедзая

• Ігор Бедзай — екскомандир 10-ї Морської авіаційної бригади з Новофедорівки, що базувалася у Криму.
  • У 2014 році, вже під час анексії Криму, Ігор Бедзай організував переправлення авіаційної техніки з півострова на континентальну частину України. Його підрозділ був єдиний, кому вдалося це зробити.
  • Загинув 7 травня у повітряному бою з російськими військами. Під час влучання російської ракети полковник Бедзай перебував на борту вертольота Мі-14.
  • Президент Володимир Зеленський нагородив льотчика званням Героя України посмертно з удостоєнням ордена "Золота Зірка".
  • Володимир Зеленський 24 червня 2022 року підписав Указ №446/2022, яким присвоїв 10 морській авіаційній бригаді Військово-Морських сил (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ) ім'я Героя України Ігоря Бедзая.