Порядок на дорогах. У Миколаєві вчергове перевірили громадський транспорт на дотримання правил

Перевірка автівки, 24 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 24 січня відбувся спільний рейд працівників Укртрансбезпеки та управління Держпраці. Метою було перевірити громадський транспорт на наявність необхідного укомплектування, а також провести роз’яснювальну роботу з водіями щодо важливості офіційного працевлаштування.

Про те, як відбувся рейд, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Старший інспектор Вадим Дубяга відмічає позитивну динаміку, під час рейду – жодного порушення не виявили. Припускає, дотримуватись правил перевізників мотивують штрафи.

"За відсутність протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу на перевізника накладається штраф у вигляді 1000 неоподаткованих мінімумів (ред. – 17 тисяч гривень) доходів громадян. На пасажирському транспорті в основному фіксуємо дрібні правопорушення. Відсутність знаків, таблички з трафаретом", — говорить Вадим Дубяга.

"При повторній перевірці – якщо це не усунули, то уже керівництво накладає штраф у вигляді 680 гривень", — зазначає інспектор.

Вадим Дубяга, 24 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Каже, більшість перевізників виправляють свої недоліки одразу. Серед них організація, в якій водієм працює Андрій.

"Восени була перевірка. Були недоліки — трафарет не вистачало. Але зараз все виправили. Ще російською було написано "Таврія". Теж це виправили", — говорить перевізник.

Працівники Укртрансбезпеки перевіряють чергове маршрутне таксі на наявність дозвільних документів та укомплектування, порушень не виявляють. Водій авто Євген каже, лояльно ставиться до таких перевірок і вважає їх потрібними для забезпечення безпеки пасажирів.

"Потрібно регулярно їх робити, щоб стежили всі за автівками, за технічним станом, бо хтось може не перевірити вогнегасник, аптечку", — говорить водій.

Перевірка і консультація Євгена, 24 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Паралельно під час перевірок автівок з роз'яснювальною роботою до водіїв підходили інспектори Південного міжрегіонального управління Держпраці.

"Ми ставили запитання щодо того, чи розуміють самі працівники про їх стан трудових відносин. Відповідали й "Так" і "Ні". Деякі взагалі не впевнені, чи оформлювали з ними трудові відносини", — каже головна державна інспекторка управління Держпраці Яна Куліченко.

"Працівникам було роз'яснено, що при неофіційному працевлаштуванні вони не мають змоги захистити свої трудові права. А сам роботодавець може отримати штраф за наявності неоформлених працівників", — додає вона.

Яна Куліченко, 24 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Інспекторка каже, це вже другий спільний захід з Укртрансбезпекою за останні пів року. Його мета — комплексна консультація перевізників з різних питань.

"Ми запитували прізвище, ім'я, по-батькові самого працівника, щоб далі орієнтуватися за допомогою Пенсійного Фонду України чи трудові відносини з ним були оформлені та чи будуть оформлені в майбутньому після нашого заходу", — розповідає Куліченко.

"Зараз у нас діє частковий мораторій на проведення позапланових заходів контролю. У нас на них є декілька підстав — звернення працівника або доручення прем'єр-міністра. Але ми можемо перевірити тільки питання оформлення трудових відносин, оплати праці, призупинення дії трудового договору та припинення трудових відносин", — пояснює жінка.

Перевірка транспортного засобу, 24 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За час спільного рейду працівники Укртрансбезпеки перевірили 25 автівок, з усіма водіями працівники управління Держпраці провели роз'яснювальну роботу щодо важливості офіційного працевлаштування.